Być jak Dobiesław

„Nie czekają, wolą robić”

Dla wielu Łodzian nazwiska tych aktorów są znane ze spektakli repertuarowych w Teatrze Powszechnym. Aktorka Marta Jarczewska związana z Powszechnym do dzisiaj i dwójka, obecnie już gościnnych aktorów Jakub Firewicz i Damian Kulec.

Stworzyli coś co jest rzadkie na rynku polskim, stworzyli serial internetowym własnym sumptem. Nie czekali na telefon z Hollywood, nie narzekali że nie ma pracy, że „nikt nas nie chce” – zakasali rękawy i wzięli się ciężko do pracy. Pomysł serialu narodził się w głowie Firewicza dosyć niedawno bo pod koniec października. Potem miesiąc pracy na scenariuszami 3 pilotażowych odcinków, zdjęcia na początku stycznia i premiera już za pasem, bo oficjalnie serial rusza na kanale YouTube już 10 marca.

„Ideą naszych trzech pilotażowych odcinków jest zarażenie szerszej widowni tym co chcielibyśmy opowiedzieć w regularnym już sezonie serialu. Naszym małym marzeniem jest to, że nasz serial „Być jak Dobiesław” tak przypadnie do gustu, że ktoś się nim zainteresuje i zechce współfinansować produkcje całego sezonu, a może kolejnych 4 sezonów.”

Marta Jarczewska

Osią serialu jest tytułowy Dobiesław, troszkę pierdołowaty główny księgowy, którego perypetie życiowe napędzają lawinę absurdalnych sytuacji. Serial trafi do każdego widza, bez względu na wiek. Jest uniwersalny.

Zachęcamy do śledzenia losów Dobiesława już od 10 marca na kanale YouTube. Odwiedzajcie również social media na Facebooku oraz Instagramie, bo tam na bieżąco będą umieszczane wszystkie szczegóły realizacji.