Łukasz Jemioł Wiosna-Lato 2020

Ziemia, powietrze, woda, ogień – tymi z pozoru prostymi słowami można opisać najnowszą wiosenno-letnią kampanię Łukasza Jemioła. To właśnie te cztery podstawowe żywioły stały się punktem wyjścia i inspiracją do stworzenia kolekcji, nad którą projektant pracował przez ostatnie osiem miesięcy.

Tworząc modele na sezon wiosna-lato 2020 projektant zwraca uwagę na ochronę środowiska oraz podkreśla wartości, którymi świat mody powinien się kierować, aby zadbać o dziedzictwo jakim jest Ziemia. Jest to tym samym kolejny, nowy etap twórczości Łukasza Jemioła. Projekty zostały stworzone z ekologicznych, naturalnych tkanin, a ponadczasowe kroje i wzory nie wyjdą z mody przez wiele sezonów. 

Natura, świeżość, klasyka oraz powrót do korzeni. W najnowszej kolekcji Łukasz Jemioł skupia się na potrzebach swoich klientek, kobiet silnych, pewnych siebie, niezależnych i świadomych, ale jednocześnie delikatnych i wrażliwych, dla których ważna jest odpowiedzialność społeczna. Chcąc zdystansować się do produkcji masowej „fast fashion”, projektant stworzył ponadczasowe i wysokogatunkowe klasyki.

Nowa sesja wizerunkowa w pełni oddaje charakter wiosenno-letniej kolekcji projektanta. Minimalistyczne białe tło i sensualne pozy modelki stawiają na pierwszym planie to, co najważniejsze. Manifest eko w najnowszej kolekcji Łukasza Jemioła odnajdziemy w każdym z projektów – klasycznym garniturze Flou czy prostej sukience Safari. Wśród modeli nie brakuje również delikatnych, zwiewnych sukienek czy letnich kombinezonów z szortami oraz kobiecych spódnic ze zmysłowym rozcięciem na nodze. Wszystko to, zachowane w stylu miejskiego safari i słonecznej, afrykańskiej sawanny.

Prezentowane na fotografiach sylwetki to przede wszystkim klasyka kobiecej garderoby, elementy, bez których damska szafa nie może się obyć. Neutralne kolory dają pełną dowolność stylizacyjną, a proste, ponadczasowe kroje i wyjątkowe tkaniny zapewniają ubraniom wielosezonową użytkowość. Natomiast charakterystyczne detale, takie jak metalowe guziki, poręczne kieszenie, rozbudowane rękawy, techniczne drapowania, pasy podkreślające talię sprawiają, że ubrania są nie tylko funkcjonalne, ale i różnorodne. W zdominowanej przez naturalne barwy takie jak: biel, beż, pudrowy róż, błękit, szarość, czerń kolekcji nie zabrakło również bardziej wyrazistych wzorów etno oraz ognistego czerwono-beżowego printu zebry i panterki.

Warto wspomnieć, że poza prostymi, acz wyrafinowanymi formami, kolekcja Łukasza Jemioła na sezon wiosna-lato 2020 to przede wszystkim perfekcyjne wykończenie i wysoka jakość tkanin pozyskiwanych w dużej mierze od lokalnych producentów. Projektant wykorzystał organiczną bawełnę, delikatny len czy bambus.

W kolekcji pojawiają się również projekty jeansowe. Nie są to jednak typowe modele, ponieważ wykonano je z lyocellu, delikatnej tkaniny o miękkich włóknach przyjaznej środowisku, która idealnie układa się na sylwetce.