Home office: Jak jeść zdrowo?

Jak pogodzić pracę z domowymi obowiązkami np. z gotowaniem? Okazuje się, że przygotowywanie posiłków może być sprawne i odbywać się bez naszej ingerencji.

Smaczne gotowanie posiłków podczas pracy zdalnej nie musi przysparzać nam kłopotów. Możemy zająć się pracą, a posiłek sam się zrobi. Jak to możliwe? Wszystko dzięki wolnowarom. Pod tą nazwą kryje się urządzenie, które pozwala na przygotowanie smacznych, esencjonalnych i przede wszystkim zdrowych potraw. Dodatkową zaletą wolnowarów jest to, że nie wymagają od nas żadnej kontroli. Krótko mówiąc – potrawa robi się sama. Niektóre z nich wyposażone są w funkcję, która podtrzymuje ciepło po przyrządzeniu dania. Nasza rola sprowadza się do przygotowania składników, włożenia ich do misy urządzenia i nastawienia czasu oraz trybu pracy. Po kilku godzinach mamy gotowy, aromatyczny i zdrowy posiłek.

Jednym z najbardziej znanych producentów tego typu urządzeń jest marka Crock-Pot. Wraz z ambasadorem – Janem Kuroniem, pokazuje jak w sposób łatwy i nie ingerujący w nasz rytm dnia, przygotować smaczne i pożywne posiłki.

Wbrew powszechnej opinii to nie szybkowary są szybsze. Co prawda gwarantują o wiele krótsze przygotowanie posiłków, jeśli chodzi o czas, ale tracimy na jakości. Szybkowar nagrzewa się do 200 stopni Celsjusza, a to niekorzystnie wpływa na walory smakowe, szczególnie mięs i warzyw. To wolnowary potrafią wydobyć aromat i esencję smaku danej potrawy. Zapewniają wyważony smak i gwarancję tego, że przygotowywany posiłek będzie w pełni spełniał nasze upodobania kulinarne. Dodatkowo wcześniej wspomniane warzywa i owoce, nie będą przesuszone ani bez smaku.

Wolnowary służą całej rodzinie podczas naszej obecności w domu. Marka Crock-Pot w swojej ofercie posiada wolnowary o różnych przydatnych funkcjach oraz pojemnościach, które zapewniają optymalny wybór dla każdej rodziny bez względu na jej wielkość. Dodatkowo wybierać możemy pomiędzy urządzeniami cyfrowymi, manualnymi i tymi ze specjalną ceramiczną pokrywą DuraCeramic. Gwarantuje ona wysoką jakość użytkowania oraz nieprzywieranie produktów do powierzchni misy urządzenia. Dodatkowo nie ściera się i nie łuszczy z czasem użytkowania. Crock-Pot dba także o walory estetyczne urządzeń. Najnowsze modele zaprojektowano w modnych odcieniach różowego złota i szarości. Wolnowary to urządzenia energooszczędne, a więc wbrew pozorom kilkugodzinne wolne gotowanie jest znacznie bardziej opłacalne niż tradycyjne metody przyrządzania posiłków. Wolnowar to również wygoda i łatwe utrzymanie urządzenia w czystości, za sprawą poszczególnych elementów, które można bez problemu myć w zmywarce.