Aperol: „Widzimy się wieczorem!”

Słabość do włoskiej kuchni i kultury mają chyba wszyscy. Do tego grona zaliczają się również: Maja Bohosiewicz, Ola Domańska, Marta Wojtal i Grabari. Czwórka znanych influencerów wzięła udział w cyklu mini-eventów z Aperolem pod nazwą „Widzimy się wieczorem!” i postanowiła zasmakować życia po włosku. To była pora na aperitivo!

Każdy z uczestników kolacji miał okazję pokazać się od kuchni, samodzielnie przygotowując włoskie menu. Co zaserwowali? Nie brakowało tradycyjnych przysmaków ze słonecznej Italii, takich jak pizza, bruschetta czy makarony.

„Uwielbiam gościć znajomych i przyjaciół u siebie w domu, a włoska kuchnia to mój konik! Gluten, gluten i jeszcze raz Aperol, tak to zazwyczaj wygląda w moim wydaniu.”.

Maja Bohosiewicz

Gościom towarzyszył legendarny już aperitif – drink Aperol Spritz. Toastom za wspólne spotkania nie było końca, tak samo jak wspólnym zdjęciom. Influencerzy chętnie korzystali z faktu, że intensywnie pomarańczowy Aperol Spritz to najbardziej instagramowy drink!

Delektowanie się każdą chwilą to kwintesencja włoskiego la dolce vita. Cykl mini-eventów z Aperolem pod nazwą „Widzimy się wieczorem!” z udziałem Mai Bohosiewicz, Oli Domańskiej, Marty Wojtal i Grabriego, właśnie temu służył. Pora aperitivo to najważniejsza część dnia dla Włochów. Sensem tej tradycji jest spotkanie towarzyskie, składające się z kilku prostych elementów: wieczór, drink Aperol Spritz, przekąski, przyjaciele, spotkanie, kolacja. Dzięki nim doświadczenie prawdziwych Włoch jest na wyciągnięcie ręki!

Aperol to kultowy włoski aperitif o unikalnym słodko-gorzkim smaku, będący połączeniem wyciągu 
z kilkunastu ziół, gorzkiej pomarańczy i rabarbaru.  Znany na całym świecie najczęściej jest serwowany w postaci drinka Aperol Spritz. Ten orzeźwiający koktajl powstaje dzięki zmieszaniu Aperola z prosecco Gancia w idealnych proporcjach. Obie marki, z ponad 100-letnią historią, są kwintesencją włoskiego stylu życia.