Angelika Józefczyk Wiosna-Lato 2021

Podróże i kobiecość zostały inspiracjami kolekcji Bohemian wiosna-lato 2021. Angelika Józefczyk projektując poszczególne sylwetki kolekcji, stworzyła propozycje gotowe do spakowania do walizki i ruszenia w podróż w dowolnym kierunku letniej destynacji.

Kolekcja utrzymana jest w większości w naturalnej pastelowej palecie barw. Biel koresponduje z beżami, dodatki w postaci szerokich skórzanych pasków z ozdobnymi klamrami dodają charakteru kolekcji. Odcienie zieleni przeplatają się z odcieniami zgaszonego różu widocznymi na charakterystycznych dla kolekcji batikowych niczym ręcznie malowanych tkaninach.

Letnie wersje garniturów w kolorach inspirowanych naturą jak beż, kolor palonej cegły, ecru pojawiły się w postaci przedłużanych marynarek z szerokimi paskami podkreślającymi talię w połączeniu z szortami. Spódnice o kobiecym kroju litery „A” o długości midi z podkreśloną talią szerokimi skórzanymi paskami z ozdobnymi klamrami. Kopertowe wygodne sukienki wykonane z gładkiej satynowej w dotyku wiskozowej tkaniny pochodzącej z Włoch.

„Współczesna kobieta jest podróżniczką w poszukiwaniu inspiracji dla swojego życia.”

Angelika Józefczyk, projektantka

Mocnym akcentem w kolekcji są maxi spódnice w kolorze soczystej fuksji i zieleni w połączeniu z krótkimi wiązanymi topami i przeskalowanymi kapeluszami.

Modelki sesji wizerunkowej oraz klipu promującego kolekcję Daria Zhalina oraz Agnes Temmy zostały osadzone krótkiej historii mającej miejsce w imponującym ogrodzie botanicznym jako nawiązanie do inspiracji odległymi podróżami w najdalsze krańce Świata. Zdjęcia i reżyseria produkcji: Aleksander Ikaniewicz, makijaż i włosy Renata Bator.