The Look Of The Year 2021

Nadia Główczyńska i Kacper Szczypka to najlepsza modelka i najlepszy model w konkursie The Look Of The Year 2021. Nadia ma 16 lat, 173 cm wzrostu i pochodzi ze Stolna. Kacper to 21-latek z Żywca, mierzący 189 cm. W nagrodę zwycięzcy otrzymali kontrakt modelingowy, udział w pokazach mody i sesjach zdjęciowych znanych projektantów i marek.

Zwyciężczynią w internetowym plebiscycie publiczności została natomiast 20-letnia Julia Murańska z Cieszyna. Laureatów wyłoniono spośród 19 finalistów podczas wielkiej gali, która odbyła się 17 września w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Trójka zwycięzców będzie reprezentować Polskę w światowym konkursie The Look Of The Year w 2022 roku. Nagrodę Specjalną „True Nature Beauty”, ufundowaną przez firmę Natura Siberica, otrzymała Sarah Langa z Ciechanowa. 

Galę poprowadził dziennikarz Mateusz Szymkowiak w duecie z Karoliną Bielawską, Miss Polonia 2019. Była to już 12. polska edycja tego prestiżowego – organizowanego od 30 lat w 50 krajach na świecie – konkursu dla początkujących modeli i modelek. 

W jury The Look Of The Year 2021 zasiedli znani projektanci oraz eksperci związani z modową branżą: projektant Mariusz Przybylski, duet projektantów Paprocki&Brzozowski, projektant Jarosław Ewert, duet projektantów MMC, czyli Ilona Majer i Rafał Michalak, projektant Claudius Scissor, stylista fryzur Tomasz Schmidt, top modelka Edyta Zając, Miss Polonia 2020 Natalia Gryglewska. Przewodniczącą jury była Jagoda Piątek-Włodarczyk, dyrektor konkursu THE LOOK OF THE YEAR, właścicielka Agencji Igo-Art. 

Tradycyjnie już finaliści konkursu pokazali swoje umiejętności na wybiegu, prezentując kolekcje znanych projektantów mody. W tym roku swoje premierowe kolekcje na sezon jesień i zima 2021/2022 przygotowali: Paprocki&Brzozowski, Mariusz Przybylski, MMC, Jarosław Ewert, Natasha Pavluchenko, Claudius Scissor, Male Me. Energia, charyzma, pokora, cierpliwość, determinacja, odwaga – to cechy, które zdaniem jurorów, wyróżniają profesjonalnego modela i modelkę.

„Nie widziałam tak dzielnych i odważnych młodych ludzi, z taką determinacją walczących o to, żeby się jak najlepiej zaprezentować podczas finału. Wygrali nie tylko ci, którzy pojadą na światowy finał The Look Of The Year. Wszyscy finaliści będą pod opieką fachowców, mam nadzieję, będą z łódzkich zakątków zmierzać ku światowym wybiegom. Nie kończy się ta impreza, nie gasną reflektory. Działamy dalej. Konkurs to wielkie wydarzenie modowe. Nie ma takiej drugiej imprezy. Cieszę się, że od 12 lat udaje mi się ją organizować w Łodzi.”

Jagoda Piątek-Włodarczyk, dyrektor konkursu

The Look Of The Year to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs,  którego celem jest wyselekcjonowanie i wypromowanie nowych twarzy w świecie modelingu. Warto przypomnieć, że to dzięki temu właśnie konkursowi rozpoczęły swoje kariery takie ikony mody jak Cindy Crawford, Gisele Bundchen czy Kasia Smutniak.

Laureaci polskiej edycji konkursu też świetnie radzą sobie w świecie mody, pracując dla największych międzynarodowych agencji, magazynów i projektantów. W tym roku drzwi do międzynarodowej kariery uchyliły się przez Nadią Główczyńską, Kacprem Szczypką i Julią Murańską.