fot. materiały prasowe

Ania Kruk w Poznaniu

Jak pandemia COVID–19 wpłynęła na marki z sektora fashion? Czy w czasach, gdy  handel w dużej mierze przeniósł się do e–commerce opłaca się inwestować w sklepy stacjonarne? Marka Ani Kruk udowadnia, że tak i  po 4 latach przerwy otwiera butik w galerii handlowej Posnania.

Nowa lokalizacja zachwyca odświeżonym, wyróżniającym się designem – zachowania konsumenckie zmieniają się bardzo dynamicznie, i tradycyjne formaty sklepów muszą ewoluować razem z nimi.

Ostatnie półtora roku było prawdziwym wstrząsem dla branży Retail. Otoczenie zmieniało się bardzo szybko, co wymagało ekstremalnej koncentracji, żeby poprowadzić firmę w dobrym kierunku. Wyszliśmy z tej próby dużo mądrzejsi, z jasną wizją kierunku rozwoju firmy i lepszym zrozumieniem potrzeb naszej klientki. Jednym z efektów tych przemyśleń, jest nasz nowy butik w galerii handlowej Posnania. Nawyki konsumenckie stale  ewoluują i dziś  obok standardowych, nudnych sklepów przechodzi się obojętnie. Wyróżnij się lub Zgiń – to mantra mojego Teamu Kreatywnego. Nowy butik może Was zaskoczyć: pojawią się w nim mocniejsze kolory i innowacyjne w branży biżuteryjnej  elementy. Uważam, że butik to unikalne miejscem styku Klienta z marką, gdzie każdy kawałek przestrzeni powinien jasno komunikować charakter marki. Dlatego jesteśmy coraz odważniejsi, jeśli chodzi o design i wnętrza. Eksperymenty i zmiany są wszyte w nasze DNA.

Ania Kruk

Otwarty 29 października, najnowszy butik marki zlokalizowany jest w Posnanii – największej i najchętniej odwiedzanej galerii handlowej w stolicy Wielkopolski. Butik zaprasza klientów do środka, gdzie wzrok przyciągają elementy w kolorze terakoty. Marka w przemyślany i zgodny z trendami sposób od roku rozszerza swoją paletę kolorystyczną, tworząc coraz bardziej wyrazisty i charakterny wizerunek. “Wyróżnij się, albo zgiń”? To wnętrze na pewno nie jest nijakie i niezauważalne. Co zupełnie nietypowe dla branży jubilerskiej: ruda ściana ozdobiona jest industrialnym neonem z logotypem marki. 

W biurze mamy neony z logo już od jakiegoś czasu. Pasują estetyką i klimatem do mojego zespołu i naszej filozofii. Nie wiem dlaczego tyle czasu mi zajęło odkrycie, że to co odzwierciedla naszego ducha w centrali, tak samo dobrze sprawdzi się w butiku. Nie mogliśmy znaleźć ciekawej formy pokazania naszego logo w Posnanii, w końcu ktoś z teamu na spotkaniu podniósł wzrok, spojrzał na nasz neon w salce konferencyjnej i rzucił “A może spróbujemy…?”. Myślę, że to okaże się strzał w dziesiątkę i kolejny mocny wyróżnik marki.

Ania Kruk

W nowym butiku Ani Kruk zaprojektowano różne strefy odpowiadające na różne potrzeby Klientek. Powstał koncept „Testing Bar”, który jest zaprzeczeniem stereotypowego butiku z biżuterią – oszklonego, zabarykadowanego ladami. To miejsce, gdzie możemy wejść w bezpośrednią interakcję z produktem, doświadczyć go, przymierzyć. Tu będą prezentowane wszystkie nowinki, akcesoria i produkty wyróżnione. 

Z kolei na witrynach z biżuterią  została wydzielona specjalna strefa trendów, gdzie klientki znajdą najmodniejsze wzory sezonu i materiały inspiracyjne, które pokazują jak je łączyć i nosić. 

Projekt wnętrza najnowszego butiku Ani Kruk jest efektem pracy Ewy Gawroniak–Olejniczak oraz Agaty Jakubowskiej z poznańskiej pracowni architektonicznej Ego Studio.

Ania Kruk posiada 12 butików stacjonarnych zlokalizowanych w największych miastach w Polsce, 3 z nich znajdują się w Poznaniu, który jest główną siedzibą marki.