Sportmax Jesień-Zima 2022/2023

„Wybierz „S” jak…” to gorąca linia marki Sportmax do uwodzenia i zmysłowości potężnych, świadomych ciała i erotycznych sylwetek, które wykraczają poza wszelkie stereotypy. Kolekcja Sportmax na sezon jesień-zima 2022/2023 to manifest szykownej dekonstrukcji oraz głęboko zakorzenionych fetyszystycznych ideałów femme fatale. Klimat kolekcji oddawał także sam różowy, neonowy wybieg.

Skrojona na miarę konstrukcja i eksploracja ciała łączą się w kolekcji, ożywiając trzy złote dekady ubioru. Kultowe kurtki w fasonie klepsydry z lat czterdziestych ubiegłego wieku, przesadzone ramiona z przylegającymi do ciała ołówkowymi spódnicami z lat 80. i wręcz pornograficzny, androgyniczny minimalizm, który wyłonił się w latach 90. W całej kolekcji figura klepsydry jest podkreślona nieokiełznanymi liniami, nakreślonymi materiałami, które przylegają prawie jak druga skóra i definiują nowe strefy erogenne.

W kolekcji wplecione są nuty noir, które tworzą idealne zwarcie celowych kontrastów, które łagodzą prowokacyjne gesty. Podobnie jak w fotograficznej spuściźnie Helmuta Newtona, Guya Bourdina czy Cheyco Leidmanna, wyrafinowana erotyka eksploduje w zaskakujących dekoltach, rozcięciach i wyrazistych taliach.

Odważne struktury są dopasowane do looków tak, aby uwydatnić ich kształt. Są to współczesne reinterpretacje gorsetów i wyściółki które umiejętnie odzwierciedlają kobiece kształty. Paleta kolorów jest zalana czernią, granatem, nutami kawy oraz nude. Oprócz tego zauważymy też przenikliwe plamy fuksji i czerwieni. Akcenty fluorescencyjne ożywiają dwustronne zestawy wykonane z tkanin techno.

Materiały w kolekcji na sezon jesień-zima 2022/2023 sięgają od strukturalnej, typowej dla tradycyjnego krawiectwa po miękką skórę, która stanowi swoisty kontrast z lookami pokrytymi luminescencyjnymi kryształkami. W tym sezonie wełna jest tak elastyczna, że ​​przypomina dzianinę. Jersey to kolejny kluczowy element, ponieważ nacisk kładzie się na podkreślanie kształtów ciała za pomocą kultowych elementów, takich jak sukienka Impossible, której krawędzie są połączone cienkimi paskami z PVC.

Akcesoria wręcz ożywają. Obuwie zwraca również uwagę na fetysz związany z dekoltami, które wysuwają się na pierwszy plan w postaci ostrych czubków i hipersmukłych szpilek. Torby są „wyrzeźbione” w formie mikro i makro kopertówek, dostępnych w różnych wariantach. Od zwierzęcego nadruku po jednolity kolor i błyszczącą lakierowaną skórę.

Pokaz kolekcji opowiedziany jest trochę… jak z innego świata. Długi wybieg przygotowuje scenę dla surrealistycznego krajobrazu snu, rytualnego „korytarza” inicjacji w enigmatyczną, ale uwodzicielską ścieżkę odkrywania.

Ta równowaga wyrafinowania i przewrotności skutkuje alternatywnym światem i pokazem na wybiegu, do którego ścieżka dźwiękowa została skomponowana przez Teho Teardo i zinterpretowana przez J.G. Thirlwella oraz Olwena Fouéré.