fot. materiały prasowe

Anex x Safa Sahin

Anex wraz z projektantem Balmain Safą Sahinem i studiem FFFACE.ME zaprezentował wózek Montessori z grą, która tworzy muzykę w rzeczywistości rozszerzonej. Pierwszy na świecie muzyczny wózek spacerowy od marki Anex, projektanta Balmain Safy Sahina i studia AR FFFACE.ME

Międzynarodowa marka wózków Anex wraz z projektantem Balmain Safą Sahinem i studiem AR FFFACE.ME zaprezentowała wózek z grą, która umożliwia tworzenie muzyki w rzeczywistości rozszerzonej. Koncepcja wózka inspirowana jest pedagogiką Montessori, która zachęca do nauki poprzez zabawę, a także uczy dziecko samodzielności i odpowiedzialności już od najmłodszych lat.

Safa Sahin jest szefem działu projektowania sneakersów w Balmain, a wcześniej był projektantem w Nike. Jest znany ze swoich surrealistycznych projektów i mistrzostwa w łączeniu i dopasowywaniu. Biorąc za podstawę model Anex m/type PRO, którego gondola jest wykonana z ekspandowanego polipropylenu w 100% podlegającego recyklingowi, nadał wózkowi futurystyczny wygląd, stosując proste geometryczne kształty i gradienty.

Wzornictwo uzupełniają interaktywne akcesoria dołączone do wózka: zabawki do ząbkowania, odblaskowy pakiet naklejek zapewniający lepszą widoczność wózka wieczorem, plecak oraz muzyczna gra AR uruchamiana za pomocą logo Safa Sahin i aplikacji Instagram.

Znalazłem ten pomysł w moim dzieciństwie. Szukałem pewnych elementów z mojego dzieciństwa i znalazłem kilka zabawek – wśród nich były zabawki Montessori. Potem postanowiłem skupić się na tych prostych kształtach, bo one naprawdę podobają się dzieciom. Lubią wszystko, co kolorowe i chcą tego dotknąć. Chciałem stworzyć w wózku elementy przypominające niemowlętom o tych prostych kształtach, ponieważ dzieci zawsze chcą się uczyć i odkrywać nowe rzeczy. Myślę, że to jest dla nich najważniejsze.

Safa Sahin, projektant

Kolejnym uczestnikiem współpracy było studio FFFACE.ME, które uzupełniło wózek o grę online Xylophone, opartą na metodologii Montessori, w której można tworzyć muzykę za pomocą AR. Aby aktywować grę muzyczną, należy nakierować filtr Instagrama ze strony Anex na logo Safa Sahin na wózku.

Gra ma dwa tryby – jeden rozwijający pamięć dziecka i drugi stymulujący jego kreatywność. Ponieważ gra odbywa się na Instagram stories, rodzice mogą również dzielić się procesem zabawy z dzieckiem i jego osiągnięciami na swoich własnych stronach na Instagramie. W ten sposób rzeczywistość rozszerzona zmienia zwykły wózek w dużą zabawkę lub instrument muzyczny, który można odkrywać wraz z rodzicami podczas spaceru.