Odpowiedzialne gospodarstwo domowe według Samsunga

Sponsorowane

Kupując owoce i warzywa od rolników, a przetwory od małych lokalnych producentów, nie tylko zyskujemy zdrowe świeże produkty, ale także dbamy o środowisko redukując ślad węglowy oraz wspieramy lokalne biznesy. W odpowiedzialnym i ekologicznym domowym gospodarstwie dokładamy także starań, aby ograniczać marnowanie żywności – również poprzez odpowiednie jej przechowywanie.

Nasze codzienne decyzje potrafią wiele zmienić – począwszy od nawyków zakupowych, poprzez odpowiednie przechowywanie produktów w lodówce, a także planowanie i gospodarowanie żywnością. Możemy jeść zdrowiej, a przy tym rzadziej robić zakupy spożywcze i ograniczyć marnowanie jedzenia. Jak to zrobić? Zwracając uwagę na pochodzenie produktu, a także ucząc się mądrego podejścia do jedzenia i szacunku do darów natury oraz do naszej planety. Poznaj przepis Samsung na bardziej ekologiczne, zdrowe i odpowiedzialne gospodarstwo domowe, w którym rolę odgrywają energooszczędne lodówki Samsung Side-By-Side z technologiami wydłużającymi świeżość żywności.

Ekologia to jeden z głównych trendów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jak wynika z badania Gfk aż 60% Polaków deklaruje, że stara się kupować wyłącznie niezbędne produkty, aby ograniczyć nadmierną konsumpcję – a co za tym idzie marnowanie jedzenia – a 46% uwzględnia ochronę środowiska przy podejmowaniu decyzji zakupowych. W tym kontekście lokalne zakupy wydają się być doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą jeść świeże i ekologiczne produkty harmonijnie czerpiąc z dobrodziejstw regionu, ograniczać swój ślad węglowy, a także wspierać lokalne społeczności i biznesy.

Oferowane przez lokalnych dostawców owoce i warzywa są doskonale świeże i pochodzą z ekologicznych upraw, co oznacza, że ich wzrost nie jest sztucznie stymulowany a do oprysków używane są nawozy naturalne i mineralne. Co więcej, ich droga od producenta do naszych kuchni jest znacznie krótsza. Dzięki temu możemy cieszyć się ich doskonałym smakiem oraz czerpać z nich pełnię wartości odżywczych. Z kolei różnego rodzaju przetwory nie zawierają konserwantów i ulepszaczy, dzięki temu są po prostu zdrowsze. Jeśli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie mamy żadnego targowiska, na którym wystawiają swoje towary lokalni dostawcy, to dobrym pomysłem jest sprawdzenie możliwości dokonania takich zakupów przez Internet. Korzyści idące za decyzją o tym, aby kupować żywność lokalnie, wykraczają poza nasze własne gospodarstwo domowe.

Jeśli chcemy wyrzucać mniej jedzenia, a także korzystać z najlepszych składników podczas gotowania, powinniśmy jednak zadbać o to, aby produkty spożywcze były odpowiednio przechowywane. Zaletą nowoczesnych lodówek Samsung jest to, że dzięki systemowi All-Around Cooling chłodne powietrze dociera do każdego zakamarka lodówki, czego efektem jest to, że panuje w niej stała temperatura. To sprawia, że możemy cieszyć się świeżymi produktami przez dłuższy czas i nie musimy przykładać aż tak dużej wagi do tego, czy produkt został umieszczony na górnej czy środkowej półce.

Lodówki Samsung Side-By-Side, czyli modele wyposażone w podwójne drzwi, dysponują dużą powierzchnią do przechowywania, dzięki której unikniemy sytuacji przeładowania lodówki, zapewniając jej w ten sposób efektywną pracę. Technologia izolacji o wysokiej wydajności SpaceMax™ sprawia, że powierzchnia do przechowywania wynosi teraz nawet do 645 l, zapewniając dużo miejsca w szufladach i na półkach. Dzięki technologii Twin Cooling Plus™, która optymalizuje temperaturę oraz wilgotność w lodówce, utrzymamy produkty w optymalnych warunkach pomagając im zachować naturalny smak i zapobiegając mieszaniu się zapachów. Technologia Metal Cooling gwarantuje lepszą izolację lodówki i ogranicza wahania temperatury w jej wnętrzu, nawet po otwarciu drzwi.

Co więcej, dzięki nowemu rozwiązaniu Food Showcase, czyli specjalnej strefie w drzwiach lodówki, oferującej dostęp do strefy napojów oraz produktów pierwszej potrzeby, ograniczymy otwieranie części głównej lodówki. Jesteś na zakupach i nie pamiętasz, czy jest jeszcze mleko, wędlina czy jajka? Dzięki funkcji View Inside, dostępnej w lodówce Family Hub, możesz zdalnie zajrzeć do lodówki i sprawdzić czego brakuje. Trzy wbudowane kamery robią zdjęcia przy każdym zamknięciu drzwi lodówki, udostępniając je w aplikacji na smartfonie lub na ekranie lodówki. Możesz dodawać produkty do swojej listy, a dzięki aplikacji SmartThings będzie ona widoczna dla wszystkich domowników. Nawet w przypadku dużych zakupów na domowe przyjęcie, możemy być pewni że znajdzie się dla nich miejsce w lodówce. Dzięki Strefie Cool Select+ zamienimy zamrażarkę w chłodziarkę, by przechować więcej świeżej lub przetworzonej żywności, w tym np. urodzinowy tort.

W wyniku codziennego pośpiechu często nie wykorzystujemy w pełni zasobów naszej lodówki, zapominając o niektórych produktach, które po czasie okazują się niezdatne do spożycia. Jeśli chcemy wyrzucać mniej jedzenia, powinniśmy zatem dokładnie planować nasze zakupy i gotować z wyprzedzeniem na bieżąco wykorzystując składniki i dokupując to, co aktualnie jest potrzebne. W lepszym zarządzaniu domowymi zasobami jedzenia pomoże nam aplikacja SmartThings Home Life z rozszerzeniem SmartThings Cooking, która zarekomenduje spersonalizowane plany posiłków i przepisy na podstawie naszych preferencji i tego, co znajduje się lodówce. Automatycznie dostosowuje również tryby gotowania i temperatury w urządzeniach kuchennych – piekarnikach oraz płytach indukcyjnych – w oparciu o wspomniane przepisy. Dzięki temu oszczędzamy czas, nasze potrawy są smaczniejsze i bardziej różnorodne, a do tego ograniczamy marnowanie żywności i żyjemy bardziej ekologicznie. Nie zawsze jednak, jak to bywa w życiu, unikniemy wszystkich błędów. Jeśli okaże się, że kupiliśmy zbyt dużo produktów, których nie jesteśmy w stanie wykorzystać, warto od razu przemyśleć, co z nimi zrobić. Część możemy przetworzyć i zamrozić lub wykorzystać do przygotowania pożywnych owocowych i warzywnych koktajli, a część oddać rodzinie lub sąsiadom.

Zupełnie nowe funkcje w dwudrzwiowych lodówkach Samsung Side-By-Side nie tylko pomogą nam w przygotowaniu orzeźwiających i zdrowych letnich koktajli, ale także pozwolą nam być bardziej eko. Strefa napojów Beverage Center™ sprawia, że możemy cieszyć się szybkim i łatwym dostępem do orzeźwiająco schłodzonej wody (także smakowej), dzięki automatycznie dopełnianemu pojemnikowi z przefiltrowaną wodą. Obecność filtra do wody Samsung HAFEX umożliwia rezygnację z wody butelkowanej, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także zminimalizujemy ilość plastikowych śmieci generowanych przez domowe gospodarstwo. Na dodatek, dzięki wewnętrznej kostkarce Dual Auto Ice Maker z podwójnym rodzajem lodu – w kostkach, jak i w mniejszych Ice Bites™ – znacznie szybciej schłodzimy napoje.

Skoro mowa o ekologicznym i odpowiedzialnym gospodarstwie domowym, to warto dodatkowo wspomnieć o nowych lodówkach Samsung Side-By-Side w kontekście ich energooszczędności. Zastosowany w nich Kompresor Digital Inverter automatycznie dostosowuje swoją prędkość do wybranego poziomu chłodzenia, dzięki czemu lodówka pracuje ciszej oraz zużywa mniej energii. Jego żywotność została przewidziana nawet na 21 lat i objęta została 20-letnią gwarancją. Dzięki temu zaoszczędzimy na rachunkach za prąd, dołożymy cegiełkę do ochrony środowiska, a także zyskamy funkcjonalne, a zarazem ciche urządzenie w naszym domu.