fot. materiały prasowe

VICHER Jesień-Zima 2023/2024

"Couleur Café"

Choć VICHER jest doskonale znany w świecie mody od 8 lat, to w Warszawie pokazał swoją kolekcję po raz pierwszy. Kameralna prezentacja VICHER z udziałem modelek odbyła się 19 października w klimatycznym apartamencie w zabytkowej kamienicy przy ul. Koszykowej.

Couleur Café! Energia tytułowego utworu Serge’a Gainsbourga, a także inspiracje projektantki Inez Wicher twórczością  legendarnego Yves Saint Laurenta, są odzwierciedlone w najnowszej kolekcji VICHER na sezon jesień-zima 23/24.

Kolekcje VICHER balansują między różnymi estetykami – to ich siła. Projekty Couleur Café łączą w sobie styl etno i paryską elegancję, a inspiracja i fascynacja różnymi kulturami – to jest mieszanka wybuchowa! Czerpanie z ich wzorów i form to znak rozpoznawczy i DNA VICHER od wielu sezonów. W kolekcji odnajdujemy żakardowe projekty (specjalnie tkane dla VICHER we Francji), oryginalne wzory i dodatki.

Charakterystyczne ludowe kołnierze (tu nieco zapożyczeń z holenderskiego folku), połączone z nowoczesnymi rękawami, są nową propozycją projektantki, a zestawienie żakardowej kurtki z małymi spodenkami, czy plisowanej spódnicy z etno koszulą, nadaje całości charakteru. Stylizacje najnowszej kolekcji dopełnia wyrazista biżuteria APART, złoto subtelnie miesza się ze srebrem, a delikatne makijaże w wykonaniu KIKO Milano akcentują nonszalancki styl.

Inez Wicher nie zrezygnowała z ponadczasowych połączeń – kontrastowych żakietów, koloru śmietany, czerni i form nawiązujących do lat 70-tych. Połączenia srebrnej sukienki z czarnym żakietem lub małego śmietankowego żakietu ze spódnicą to kwintesencja paryskiej elegancji. Srebro to mocny akcent w kolekcji, a w połączeniu z etnicznymi elementami nadaje jej wyjątkowego charakteru, jednak dla zrównoważenia jego intensywności w kolekcji zestawiane jest klasycznie z czernią.

W kolekcji Couleur Café nie brakuje także zdecydowanych kolorów – ultramaryny, fuksji i szmaragdowej zieleni. Formy – jak zwykle u VICHER – są awangardowe: spektakularne rękawy w formie przeskalowanych bufek lub powłóczystych plis, spodnie krojone z godetami – wszystko to sprawia, że kolekcja jest nasycona energią. VICHER jest en vogue i w spektakularnej formie!