fot. materiały prasowe

Kamień na Żoliborzu

Wchodząc do pokazywanego dziś apartamentu, natychmiast wita nas atmosfera niewymuszonej elegancji i komfortu. 113 m2 zostało całkowicie dostosowane do potrzeb wymagającej inwestorki. Jej życie to nieustanny wir aktywności, a tempo dnia jest szybkie i intensywne. Mieszkanie miało więc być wielofunkcyjną oazą. Katarzyna Szostakowska ze studia projektowego Kate&Co musiała dostosować układ pomieszczeń tak, by podzielić przestrzeń na strefę, w której właścicielka będzie spędzała czas przyjmując gości i tę, w której będzie pracowała i spała.

Widok z przedpokoju od razu zaprasza do przejścia dalej do części dziennej mieszkania. Nie da się przejść obojętnie obok ogromnej wyspy pokrytej naturalnym kamieniem. To tutaj właścicielka szykuje wykwintne dania dla bliskich. Od kamienia  zaczęło się wszystko. „Warto było odwiedzić Pruszków– centrum Cosentino znajdujące się pod Warszawą, gdzie pierwszy raz pokazałam klientce wybrane slaby kamienia – Sensa Black Beauty. To była miłość od pierwszego wejrzenia i tym samym cała aranżacja apartamentu powstała wokół tego materiału. Kamień znalazł się nie tylko na blatach w kuchni. Zdobi tez ścianę w kuchni, barek, a nawet szafkę pod TV” – mówi o projekcie Katarzyna Szostakowska.

Salon jest przestronny i doświetlony dużymi oknami, które pozwalają na dostęp naturalnego światła. Mięsiste zasłony dodają wnętrzu ciepła i przytulności. W centrum salonu znajduje się obszerna modułowa sofa Gala Collezione w neutralnej kolorystyce. Na co dzień na kanapie leżą miękkie poduszki i pledy, które zapraszają do relaksu.

W części jadalnianej znajduje się elegancki barek, za którym znajdują się ekskluzywne alkohole. Mebel ten, jak wszystkie inne, został w 100% zaprojektowany przez Katarzynę Szostakowską. Tutaj  elementem dekoracyjnym jest także kamień Sensa Black Beauty Cosentino. To idealne miejsce do serwowania drinków w towarzystwie gości. Rodzinę hiszpańskich produktów z najwyższej półki użytych we wnętrzu uzupełniają lampy Aromas del Campo i Vibia. Projektantka, znana ze swojego wielkiego  zamiłowania do pięknego oświetlenia, użyła też ciekawych modeli włoskich marek Vistosi, Masiero czy Marset.

Sypialnia to oaza spokoju, wyposażona w ogromne, wygodne łóżko z miękkim zagłówkiem, obszytym tkaniną w neutralnych barwach. To miejsce, w którym piękno łączy się z wygodą, tworząc wyjątkową przestrzeń, idealną na odpoczynek przypominający pobyt w hotelu. W łazience przylegającej do sypialni znajduje się wanna, w której można rozkoszować się relaksem. Centralnym punktem jest tu piękna kamienna umywalka, wykonana z kamienia Sensa Black Beauty Cosentino, o subtelnych białych żyłkach. Sam blat jest niezwykle praktyczny i wpływa na poczucie elegancji w tym pomieszczeniu. Jasne oświetlenie nad lustrem podkreśla naturalną urodę kamienia i dodaje wnętrzu wytworności. Cała łazienka jest perfekcyjnie zaprojektowana, łącząc w sobie funkcjonalność, elegancję i komfort. To miejsce, gdzie codzienna higiena staje się luksusowym doświadczeniem.

Łazienka dla gości to prawdziwy crème de la crème. Pełno tu mocnych wzorów i charakterystycznych elementów. Umywalka z kamienia Sensa Black Beauty Cosentino, mocne wzory na włoskich płytkach w prysznicu czy lampy przy nieregularnym podświetlanym lustrze. Duża kabina prysznicowa wyłożona bardzo charakterystycznym gresem, zapewnia mnóstwo przestrzeni do komfortowego porannego prysznica. Szklane drzwi kabiny pozwalają na pełen widok na pięknie zaaranżowaną łazienkę. Podłoga w obu łazienkach jest podgrzewana, co sprawia, że stopy są zawsze przyjemnie ciepłe.

Apartament posiada również osobne pomieszczenie, które pełni funkcję gabinetu właścicielki. Duże okna i taras przylegający do apartamentu umożliwia spoglądanie na panoramę miasta o zmierzchu. W apartamencie użyte zostały liczne rozwiązania z obszaru automatyki smart home, z osprzętem elektrycznym marki Gira.

Do ścian, które w 100% wyłożone są eleganckimi tapetami, dobrane zostały elementy sterowania z czarnego szkła. Właścicielka ma też możliwość zdalnego sterowanie wieloma aspektami mieszkania, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, zamki drzwi czy rolety. Dzięki temu może dostosować jeszcze lepiej korzystanie z mieszkania do swoich preferencji i potrzeb. To rozwiązania, które doskonale odpowiedziały na potrzebę komfortu wymagającej klientki.