fot. materiały prasowe

L’Oréal Professionnel ogłasza zwycięzców międzynarodowego konkursu Style & Colour Trophy

Tegoroczna edycja cenionego na całym świecie konkursu fryzjerskiego Style & Colour Trophy to przełom w świecie fryzjerskim. To moment, w którym historia spotkała się z nowoczesnością –L’Oréal Professionnel Paris, legendarny lider w dziedzinie fryzur, postanowił zmienić reguły gry, ustanawiając „Meta-Morphosis” motywem przewodnim Style & Colour Trophy. W szrankach konkursu stanęli nie tylko mistrzowie nożyczek, ale także artyści CGI, którzy razem wznieśli poziom kreatywności w stylizacji włosów na inny poziom. 

Style & Colour Trophy to międzynarodowy i najdłużej trwający konkurs fryzjerski w formule live na świecie. Do tej pory rywalizacja dotyczyła jedynie świata rzeczywistego, jednak w tym roku postanowiono dać wyraz temu, jak bardzo L’Oréal Professionnel Paris zaangażowany jest w stymulowanie kreatywności profesjonalistów fryzjerskich. Dlatego rozszerzono inicjatywę o światy wirtualne i zaproszono do niej artystów CGI. 

Jestem bardzo dumna z tego, że jako marka podnosimy poziom profesjonalnej branży i rewolucjonizujemy piękno włosów. Style & Colour Trophy to od zawsze wyjątkowa okoliczność dla najwybitniejszych stylistów, a tegoroczny motyw konkursu pozwala nam jeszcze dalej przesunąć granicę wyrażania siebie. Nadal zapewniamy nieograniczone możliwości ekspresji w świecie rzeczywistym, a ponadto motywujemy do jak największej kreatywności w rzeczywistości wirtualnej.

Anne Machet, Międzynarodowa Dyrektor Generalna L’Oréal Professionnel

Do tegorocznej edycji Style & Colour Trophy zgłoszono 105 000 prac, czyli o pięć razy więcej niż w ubiegłym roku. Tylko ta liczba pokazuje, ile jest jeszcze do odkrycia i zaproponowania, jeżeli chodzi o stylizację włosów. Wysłanie zgłoszenia to jednak nie wszystko, co należało zrobić, by zakwalifikować się do konkursu. Po upłynięciu terminu, do którego można było to zrobić, w każdym kraju lokalne jury wybrało tylko 1 krajowego artystę CGI i tylko 1 krajowego stylistę, którzy dostali się światowego półfinału. W tym półfinale globalne jury wybrałó 6 najlepszych z każdej kategorii, którzy wezmą udział w Globalnym Finale.

Ten obędzie się już 11 grudnia w Paryżu i będzie to niezwykłe, absolutnie wyjątkowe przeżycie zarówno dla uczestników konkursu, jak i wszystkich kochających ekspresję poprzez włosy. W wydarzeniu weźmie udział 6 finalistów z różnych stron świata, którzy podejmą ostatnie wyzwanie i stworzą finalny „Meta-morphosis” look. Z pewnością będą to niezwykle odważne, wyszukane i nieszablonowe stylizacje włosów. 

O tym, kto zwycięży w obydwu kategoriach zdecyduje jury składające się z czołowych profesjonalistów z całego świata. Wśród nich: Min Kim, Derick Monroe, Charlie Le Mindu i artysta CGI Samy La Crapule. 

 To zaszczyt, by móc zaprezentować swoją pracę przed tak prestiżowym jury. Ich wiedza i porady pomogą mi przesunąć granice mojej kreatywności .

Sławomir Suder, polski stylista fryzur i światowy finalista konkursu Style & Colour Trophy

Wpływ na wynik będzie miała też sama publiczność, która od 6 do 8 grudnia, w Robloxie (grze internetowej) będzie mogła zagłosować na swoją ulubioną wirtualną stylizacje włosów. Poza oddaniem głosu na 1 z 6 globalnych finalistów, na Robloxie będzie można również obejrzeć transmisję z konkursu, zagrać w gry i wygrać darmowe przedmioty UGC.

Tak głębokie zaangażowanie się L’Orèal Professionnel Paris w eksplorowanie wirtualnych możliwości związanych ze stylizacją włosów to sposób na maksymalne pobudzenie kreatywności i osiągnięcie całkowitej wolności wyrażania siebie. Marka już nie tylko proponuje wirtualne kolekcje fryzur, ale też poszerza zakres swojego legendarnego konkursu o Metaverse. To niezwykle ważny z perspektywy budowania przewagi technologicznej krok, na którym L’Orèal Professionnel Paris nie poprzestanie. Marka będzie nadal eksplorować możliwości wirtualnych światów, czego efekty będzie można oglądać już w 2024 roku. Stay tuned!