fot. materiały prasowe

JAN BARBA: Sztuka perfum w rękach mistrza

W świecie perfum, gdzie masowa produkcja często przyćmiewa unikalność, marka JAN BARBA stawia na prawdziwą sztukę zapachów. Bartosz Puzio, założyciel i główny perfumiarz marki, czerpie inspiracje z bogactwa natury, tworząc kompozycje, które przenoszą nas w różnorodne światy roślin, owoców i kwiatów. Każdy zapach to wynik jego pasji i potrzeby uchwycenia czegoś wyjątkowego – bo zapach to coś więcej niż tylko dodatek do codzienności – to jej istotne wzbogacenie.

JAN BARBA oferuje luksusowe niszowe perfumy, które tworzone są z niezwykłą dbałością o szczegóły, na bazie naturalnych olejków eterycznych, absolutów, tynktur i molekuł. Metody perfumeryjne używane przez Puzio mają korzenie w tradycjach XIX i XX wieku, co nadaje jego kompozycjom autentyczny i klasyczny charakter. Eleganckie flakony, produkowane we Francji, oraz etykiety drukowane w Polsce na ponad 100-letniej maszynie, podkreślają wyjątkowość tych perfum. Sama oprawa jest dziełem Puzio, co dodaje kolekcjom unikalnego charakteru.

Początkowo JAN BARBA oferowała jedynie ekstrakty (Extrait de Parfum), czyli najsilniejsze i najtrwalsze formy zapachu. Extrait de Parfum na skórze ewoluuje, stając się niepowtarzalną wizytówką każdej osoby. W kolekcji znajduje się osiem zapachów: Aiyoku, Anglais, Chypre (to pierwszy zapach, który pojawił się w portfolio marki), Fleuriste, Gloria, Metarosa, Sérail i Superiore. Te różnorodne kompozycje odpowiadają różnym okazjom i nastrojom, od lekkich i świeżych nut, po – moje ulubione – wyraziste drzewno-kadzidlane akcenty.

W odpowiedzi na potrzeby miłośników lżejszych kompozycji, w zeszłym roku marka wprowadziła linie wód toaletowych – Aiyoku i Olympia. Pierwsza łączy cytrusową świeżość z trawiastymi, mchowymi tonami, podczas gdy druga to owocowo-kwiatowa mieszanka, w której soczyste owoce spotykają się z delikatnymi kwiatowymi akcentami. Te lekkie formuły świetnie sprawdzają się latem, pozostawiając subtelny, świeży ślad zapachowy.

Wyjątkowość i głębia zapachów JAN BARBA to efekt używania surowców najwyższej jakości, sprowadzanych m.in. z Grasse, francuskiej stolicy perfumiarstwa. Każda kompozycja otula zmysły unikalnymi aromatami, oferując niezapomniane doznania olfaktoryczne.

Warszawska perfumeria JAN BARBA, mieszcząca się przy ulicy Kopernika 25, to miejsce, które trzeba odwiedzić. Umiejscowiona w przedwojennej kamienicy, łączy klimat włoskich rodzinnych perfumerii z przedwojennymi składami kolonialnymi. Jednak perfumy JAN BARBA można także kupić stacjonarnie nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech, Australii, USA i w Niemczech.

JAN BARBA to nie tylko perfumy, to wyrafinowana podróż przez zmysły, gdzie luksus spotyka się z naturą w najczystszej postaci. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, co podkreśli Twoją indywidualność, perfumy Bartosza Puzio będą idealnym wyborem.