PURO Kraków Stare Miasto

SponsorowaneMateriał powstał we współpracy z Puro Hotels

Puro Kraków to kolejny już hotel tej sieci, który postanowiliśmy odwiedzić. Poznański narobił nam dużego apetytu na dobry design. Wygłodniali pojechaliśmy więc do Krakowa sprawdzić, jak tam mają się sprawy związane z architekturą i designem.

Ucztą dla oka jest już sama bryła hotelu, która nie zapowiada tego, co czeka na nas w środku. Surowa, metalowa, chromowana konstrukcja z powysuwanymi kubikami stanowiącymi pokoje. Wygląda tak jakby ktoś porozrzucał kartony i zrobił z nich budynek.

PURO hotele w Polsce to unikalne doświadczenie. Społeczność, która oferuje Ci przystosowane do Twoich potrzeb usługi i wiedzę. Kreatywna atmosfera, która emanuje z każdego dzieła sztuki czy designu. Centralna lokalizacja, wypoczynek i dobre, przyjazne oraz kulturalne miejsce, które możesz nazywać domem

Pokoje dzielą się na trzy kategorie: Superior, Corner Room i Suite. Na 18 m2 pokój Superior oferuje gościom bardzo wygodne łóżko marki Hilding (polecamy, sprawdzaliśmy!), a także tablet do obsługi pokoju i kontaktu z recepcją. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem jest jednak całkowicie oszklona łazienka. Dosyć dyskusyjna podczas podróży służbowych. W pokojach znajdują się też prace młodych grafików, projektantów czy designerów. Drobny szczegół, ale właśnie to wyróżnia hotele Puro na tle innych „masowych” i korporacyjnych sieci.

Corner Room i Suite stanowią wyższą klasę pokojów. My mieliśmy okazję gościć w największym, narożnym apartamencie z którego rozprzestrzenia się piękny widok na Kraków. Widać też słynny krakowski „szkieletor”. Ceniliśmy sobie to, że można tutaj na prawdę poczuć się zaopiekowanym przez obsługę. Każda nasza prośba spotykała się z szybkim załatwieniem sprawy. Jedynym wizualnym mankamentem były bardzo pogniecione firanki, które niestety dla estety mogą stanowić decydujący czynnik.

Dystryk One – restauracja nie tylko hotelowa

Podczas naszego weekendowego pobytu nie omieszkaliśmy spróbować kuchni w hotelowej restauracji. Oczywście co rano jest w niej serwowane śniadanie dla gości Puro, ale my postanowiliśmy zapoznać się z restauracyjną kartą również w porze obiadowej. W hotelach Puro cenimy sobie to, że pomimo bycia „butikową sieciówką” w każdym hotelu znajdujemy lokalność. Tak samo jest z restauracją. Prowadzona jest przez tutejszych kucharzy,a karta dań jest specjalnie przygotowana dla hotelu Puro Kraków. My spróbowaliśmy m.in. burgera z kurczakiem oraz warzywami. Był przepyszny! Polecamy z całego serca. Oczywiście jak to w designerskim hotelu forma podania jedzenia też musi być na najwyższym poziomie. Właśnie za to kocham Puro – za dbałość o detale i spójność wizerunku.

PURO Hotel Kraków sprawia, że zwiedzanie miasta staje się łatwe. Zapewniamy, że jesteś w odległości spaceru od najlepszych restauracji, kawiarni, sklepów i historycznych atrakcji. Do pozostałych miejsc dotrzesz szybko i łatwo korzystając ze świetnej komunikacji miejskiej.

Wisienką na torcie niech będzie to, że na półkach hotelu Puro Kraków, pomiędzy różnymi intrygującymi przedmiotami, znajdują się prace Kita Miles’a – Financial Times wyróżnił w 2014 roku artystę jako jednego z ośmiu młodych designerów, których nazwiska będą w przyszłości wiele znaczyć. Udekorował smukłe wazy Ligne Roset. Jedyne w swoim rodzaju, specjalnie zaprojektowane do hotelu Puro w Krakowie.

My czekamy na drugi hotel w Krakowie oraz na otwarcia w Warszawie i Łodzi. Na pewno odwiedzimy!