PURO Poznań Stare Miasto

Gdzie design spotyka się z gościnnością

SponsorowaneMateriał powstał we współpracy z Puro Hotels

Od dobrego hotelu oczekujemy przede wszystkim świetnej lokalizacji i obsługi. Do rezerwacji pobytu w czterogwiazdkowym hotelu Puro Poznań, skłoniło nas nie tylko jego położenie, ale to jakie jego założyciele mają podejście do tematu wyposażenia. Nie ma tutaj mowy o typowych wnętrzach i znanych z sieciowych hoteli standardach.

Zaprojektowany przez pracownię ASW – Architekci Ankiersztajn Stankiewicz Wroński, a wybudowany 2014 roku, przyciąga bryłą, a wciąga swoją przytulnością. W jego środku znajdziemy 136 pokoi, apartament, restaurację Kitchen/Bar/Cafe Nifty No.20 oraz hotelowy „duży pokój”, gdzie każdy z gości może przebywać ile tylko chce, a gdy będzie spragniony może skorzystać z darmowych napoi. Nas zachwycił olbrzymi wybór książek związanych z designem. Każda pięknie wydana.

Meldunek to podstawa

Proces meldunku w hotelach PURO, został uproszczony do minimum. Po wcześniejszej rezerwacji dokonanej w domu poprzez stronę internetową hotelu, masz możliwość podejścia do samoobsługowego stanowiska, gdzie podając numer rezerwacji możesz się sam zameldować.

My jednak skorzystaliśmy z obsługi hotelowej, która wszystko dokładnie opowiedziała o hotelu, ale o tym w dalszej części.

Najwyższy poziom designu

Największym pokojem, którym dysponuje hotel PURO Poznań, jest oczywiście apartament. Znajduje się na ostatnim, 4-ym piętrze i składa się z salonu, sypialni z łazienką oraz WC dla gości. Narożny widok zapewnia nam podgląd na panoramę Garbar – rejonu Poznania, który przeżywa swoisty „renesans”. Stąd nie masz daleko do wielu restauracji czy kultowych miejsc w mieście. Na wyposażeniu apartamentu znajduje się duże łóżko marki Hilding (bardzo, bardzo wygodne!), zestaw kosmetyków renomowanej firmy Azzaro, ekspres do kawy, sejf i coś co jeszcze bardziej nas zauroczyło – nasze ulubione lemoniady francuskiej marki Fentimans!

Design całego pokoju nie odbiega od całej koncepcji hotelu. Jest minimalistyczny, ale przytulny. Znajdziemy tutaj dzieła sztuki, urocze wykonane z wełny merynosów poduszki do siedzenia i kącik do czytania z wysoką lampą. Wszystko nieprzeładowane, ale z gustem. Ważnym elementem jest nawiązywanie dodatkami do położenia hotelu. I tak w poznańskim znajdziemy wiele grafik z budynkami znanymi z miasta. Chociażby neon studyjnego kina Rialto wpleciony w grafikę „okrąglaka”. Cena apartamentu zaczyna się od 900 złotych za dobę.

Heksagonalne płytki, którymi wyłożona jest łazienka kochamy mocno. Tak samo jak cała rzesza ludzi na Instagramie. Wpiszcie #purohotels i sami się przekonajcie.

Poczuj się jak w domu…

Naszym zdaniem, najmocniejszą stroną Puro Poznań jest uczucie bycia „w domu”. Dzięki użyciu naturalnych materiałów i gościnności personelu nie ma możliwości byś poczuł się tutaj inaczej. Nastrojowe światła i intymność jest tym co jeszcze bardziej powoduje, że chcemy tutaj zagościć po raz kolejny. Nie ma też problemu z „zachciankami”. Jeśli czegoś potrzebujesz, przemiła obsługa stanie na głowie, żeby zrobić wszystko dla Twojego komfortu.

…albo zorganizuj imprezę dla bliskich

W PURO Hotel ważną częścią jest też strefa biznesowa. To tutaj znajdziemy sale konferencyjne i możliwość zorganizowania przyjęć dla bliskich. W jednej z sal znajdziemy odkryty podczas budowy hotelu, stary mur, który został szczegółowo odrestaurowany.

Kochamy PURO właśnie za takie rzeczy.

Co ciekawe, organizowane są też warsztaty rzemieślnicze i eventy dla poznaniaków. My nie przepuścimy okazji, żeby nie pojawić się na kolejnych z cyklu „Oko na Poznań”. Sami rozumiecie dlaczego…


Niedługo oprócz Poznania, Gdańska, Wrocławia i Krakowa, hotele Puro pojawią się w Łodzi i w Warszawie. My na pewno je odwiedzimy, a Wy?

  • PURO Poznań Stare Miasto
  • Stawna 12
  • 61-759 Poznań