Dawid Woliński ATELIER 214.2

Tym razem pokaz najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego odbył się w wawerskim ATM Studio. Podczas pokazu mogliśmy zobaczyć kilkadziesiąt sylwetek utrzymanych w dwóch wersjach kolorystycznych. Czerwonym oraz czarnym.

Dawid Woliński od zawsze pochlebia sylwetce kobiety. Jego projekty kojarzą się z luksusem, ponadczasową elegancją i najwyższą jakością. W zeszłym roku Projektant świętował 15-lecie swojej pracy. Dawid Woliński słynie z kolekcji haute couture charakteryzujących się wysoką jakością materiałów, szytych ręcznie projektów, idealnych konstrukcji, które perfekcyjnie dopasowują się do sylwetki. Klasyka nieustannie jest bliska Dawidowi. Lubi się nią bawić i interpretować. Swoje projekty często przełamuje twistem – charakterystycznym podpisem pod dziełem. 

W tym sezonie Dawid Woliński stworzył kolejną opowieść o kobiecości. W najnowszej kolekcji projektantowi towarzyszy czerń. To kolor klasyki, esencja kobiecości, będący jednocześnie ogromnym modowym wyzwaniem dla projektanta. Energetyzującym akcentem pokazu jest czerwień, zaprezentowana na projektach specjalnych. Kolor namiętności, szaleństwa i pewności siebie, który daje zapewnienie, że kobieta znajdzie się w samym centrum uwagi. 

Podczas pokazu wyraźnie można było dostrzec inspiracje New Lookiem, który zaistniał w światowej modzie w latach 50-tych. Zauważalna w najnowszych projektach klasyka – formy, cięcia i długości, wąskie talie i głębokie dekolty pozwoli każdej kobiecie czuć się największą gwiazdą zarówno na czerwonym dywanie jak i w codziennym wydaniu. Ultrakobiecość to przymiotnik, który doskonale definiuje tę kolekcję. Od sensualności do seksualności, poprzez wszystkie formy pośrednie. 

Wyzwanie w czerni

Czerń, czerń i jeszcze raz czerń czyli kolor, który większość kobiet kocha szczególnie. Kobiet różnych, bo i tych niezależnych, silnych i pewnych siebie, ale też tych nieśmiałych. Czerń w modzie jest wbrew pozorom bardzo trudna. Szczególnie ta satynowa jest sprawdzianem dla projektanta. Największym wyzwaniem jest pokazanie w niej idealnej konstrukcji, ponieważ bardzo trudno wydobyć w projektach optymalne, piękne i ciekawe formy. Sprawić, by odbicia światła dodawały kreacji dodatkowego wymiaru. Dlatego tak dużym wyzwaniem było okiełznanie w tej trudnej barwie całej mocy pomysłów i fantazji projektanta. Wymagało to ogromnego kunsztu i precyzji, a najlepszym tego dowodem jest spektakularna suknia wykonana z tysiąca wiecznych róż, sygnowana Dawid Woliński x Rose du Chateau.

Inspiracja w czerwieni

Zupełnie inaczej jest z czerwienią, której Dawid Woliński użył przy projektach specjalnych. Dlaczego wybrał ten kolor? Czerwień inspiruje, pozwala na szaloną dowolność. Mimo że klasyczna, zawsze zwraca uwagę, niesie ze sobą energię i moc. Nikogo nie pozostawia obojętnym, dlatego jest idealna na wielkie przyjęcia i wyjątkowe imprezy. Jak czerwona pomadka do ust, poprawia nastrój i dodaje energii. Zaprezentowane 3 sukienki inspirowane stylem Martini, dodatkowo podbite cekinami, lśniły i błyszczały przy każdym najdelikatniejszym ruchu modelek. Połyskująca czerwień na kreacjach jest jak gorące emocje, pobudza i inspiruje otoczenie, zachęca do tańca i zabawy. Ciepły kolor tętni życiem z zachowaniem swojego klasycznego, dystyngowanego wyrazu. Zarówno materiał jak i fasony sukienek stanowią kwintesencję włoskiego stylu. Kolekcja Party Dress Dawid Woliński x Martini jest idealną propozycją na przywitanie Nowego Roku w wyjątkowej oprawie. Tego wieczoru była zapowiedzią imprezy – after party pod hasłem NO MARTINI NO PARTY. 

Zupełnie inaczej jest z satynową czerwienią, której Dawid użył do projektu Dawid Woliński x Mille Miglia Perlage. Klasa, nonszalancja, pasja i smak. Satyna przynosi na myśl delikatność i szlachetność w jednym. Włoski szyk nawiązuje do rajdu Mille Miglia, który od 1927 roku, co roku odbywa się w Północnych Włoszech. Musująca Cisowianka Perlage towarzyszy zawodnikom tego największego wyścigu świata jako partner i team zawodników.

Efektowne łączenia

Koronki, siatki, cekiny, satyny – w najnowszej kolekcji znajdziemy wszystko co współczesna kobieta powinna mieć w swojej szafie, niezależnie od okazji i nastroju. Wszystko to, co pozwoli Jej wyrazić i wydobyć swoją kobiecość. Projektant efektownie łączy i zestawia ze sobą faktury różnych materiałów, by nadać sylwetkom jak najbardziej kobiecy charakter i uzyskać ciekawe i przestrzenne formy.

Tegoroczna kolekcja Dawida Wolińskiego to ultrakobieca i ponadczasowa klasyka z charakterystycznym podpisem projektanta. To esencja elegancji, szyku, seksapilu. To czarno – czerwona opowieść o tym, czym jest kobiecość w narracji Dawida Wolińskiego. Na pokazie Dawida Wolińskiego pojawiła się jeszcze jedna niezwykła sukienka. Tym razem nie na wybiegu, lecz w pierwszym rzędzie, pośród obecnych na pokazie gwiazd. Ubrana w nią była ikona stylu i muza Dawida Wolińskiego, aktorka Małgorzata Kożuchowska. Ta jedyna i niepowtarzalna suknia została stworzona z okazji 90. urodzin Myszki Miki. Dla Projektanta jest to niezwykle cenna i ważna współpraca, która wymaga trochę innej kreatywności. Oprócz designu liczy się tu odrobina fantazji. Jest to ogólnoświatowa akcja Disneya, w której wzięły udział takie gwiazdy jak: Gigi Hadid, Karen Elson, Bella Hadid, Karl Lagerfeld, Vittoria Caretti, Shanelle Nyasiase, Cara Taylor, Virgil Abloh i wiele innych& Pokaz uświetniło wiele gwiazd i ludzi show biznesu.