XXIV Gala Dyplomowa Instytutu Ubioru

Święto studenckiej mody w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi przypadło w tym roku na 23 października. Była to pierwsza z gal trzeciej edycji wydarzenia „Łódź Young Fashion”, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Miasto Łódź. Tego dnia na wybiegu w Centrum Promocji Mody mogliśmy oglądać pokaz najlepszych tegorocznych kolekcji dyplomowych Instytutu Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Była to już 24 Gala Dyplomowa Instytutu Ubioru. Co ciekawe, Katedra Ubioru łódzkiej ASP, została przekształcona i podniesiona do rangi Instytutu Ubioru, stąd nowa nazwa wydarzenia.

W tym roku Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi powędrowała do Agnieszki Szlagi. Laureatka otrzymała prestiżową statuetkę Gali Dyplomowej oraz 10 000 złotych. Uznanie zdobyła kolekcja „Walka piękna i brzydoty w nowej estetyce ubioru. Kolekcja ubiorów damskich”. Rektor ASP w Łodzi prof. Jolanta Rudzka Habisiak przyznała również wyróżnienie Barbarze Rochowczyk, autorce kolekcji „Absurd”. W tym roku po raz pierwszy nagrodę w wysokości 10 000 zł przyznało też specjalnie powołane jury, w skład którego weszli dziennikarze, redaktorzy mody oraz influencerzy. Jury nagrodziło Magdalenę Pupczyk, autorkę kolekcji „Nomadyczna koncepcja współczesności. Autorska kolekcja obuwia i akcesoriów”.

Niezmiernie miło nam poinformować, że objęliśmy w tym roku patronat nad całym wydarzeniem – Łódź Young Fashion 2019. Zobaczcie naszą relację video z całego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!