Helena Christensen x H&M

Była najbardziej znana ze swojej pracy przed kamerą, jest też nadal supermodelką. Jednak Helena Christensen staje się coraz bardziej sławna ze swoich fotografii. Tej wiosny współpracuje z H&M, by stworzyć kapsułową kolekcję z jej własnymi zdjęciami.

W studiu w Kopenhadze światowej sławy modelka razem staje za aparatem, a nie przed nim. Helena Christensen to jedna z ikon supermodelek z lat 90. XX wieku. Widywana była na okładkach niezliczonych magazynów i na wybiegach mody światowych projektantów. Jest także znanym fotografem mody i sztuki. W ramach współpracy Helena Christensen stworzyła serię zdjęć kwiatów, które są drukowane na różnych t-shirtach, bluzach i bluzach z kapturem.

„Chciałam uchwycić pokolenie jutra, zachęcając ich do bycia sobą i pozwalając, by ich osobowości zabłysły.”

Helena Christensen

Kolekcja Helena Christensen x H&M ma łagodny, a jednocześnie ostry klimat. Zaprojektowane przez wewnętrzny zespół H&M, sylwetki obejmują rekonstruowane obszycia na luźnych koszulkach, przyciętą długość na bluzie i rzeczy oversize. Paleta kolorów opiera się na dużej ilości białego, czarnego i szarego. Kolory te stanową czyste tło dla zdjęć Christensen.

Kolekcja Helena Christensen x H&M jest dostępna w wybranych sklepach na całym świecie, a także na hm.com od 30 stycznia.