Samsøe Samsøe Jesień-Zima 2021/2022

Samsøe Samsøe jesień-zima 2021 – STILLNESS

„Stillness”, czyl bezruch, to nazwa kolekcji na jesień-zimę 2021 kultowej duńskiej marki Samsøe Samsøe. Chodzi w niej o aspekty bycia uziemionym, szukania ciszy w świecie, w którym może być trudno o znalezienie spokojnego miejsca, które uczyni nas tym, kim jesteśmy. To także odzwierciedlenie podróży inspiracji, jaką zespół projektowy marki odbył w tym roku.

„Tym razem zespół projektantów i ja wybraliśmy się na inspirującą podróż w granicach Danii i wylądowaliśmy w letnim domku, spędzając razem trochę czasu – budując silniejsze więzi – i budując kolekcję wokół koncepcji „bezruchu”. Spokojne chwile „po prostu… bycia na tym świecie” to ogromna część tej kolekcji.”

Gitte Wetter, szef działu projektowania

W kolekcji damskiej istnieję pewien ukłon w stronę epoki wiktoriańskiej, z ciężkimi koronkowymi sukienkami o miękkich, romantycznych kształtach, kontrastującymi z zamszem i skórą, co nadaję kolekcji bardziej męski wyraz. Inne kształty czerpią inspirację z późnych lat 70., zmieszanych z dzisiejszymi bardziej wyrazistymi sylwetkami. W kolekcji istnieje synergia między formalnym a nieformalnym, co zapewnia idealną równowagę między wyglądem i stylem współczesnej kobiety.

W tym sezonie odzież męska nawiązuje do lat 70-tych z nieco bardziej przesadnymi kołnierzykami, inspiracji można doszukiwać się też w latach 90-tych poprzez obszerne, kraciaste koszule – przerobione w bardziej współczesnych krojach.  Miękkie tkaniny oraz luźne marynarki i kurtki zapewniają w tym sezonie bardziej wyluzowany charakter, a szersze kroje zarówno spodni, jak i koszul dodają kolekcji trochę luksusu i ciepła.

Odcienie słonecznej żółci, wytrawnej pomarańczy, ceglastej czerwieni, spranego brązu i nut zieleni odzwierciedlają rysowanie natury i żywiołów, które mogą nas otaczać. Ogólna ekspresja, która wykorzystuje trwałe cechy i kształty, zapewnia spójne podejście zarówno do kolekcji męskiej, jak i damskiej, ponieważ zawsze w centrum uwagi jest zrównoważony rozwój. W rezultacie kolekcja jesień-zima 2021 jest o 75,5% bardziej zrównoważona niż poprzednie kolekcje.

Niezależnie od tego, czy ma ona aspekt mentalny, czy globalny, kolekcja dotyczy stanu „Bezruchu”. Czasy, przed którymi stoimy w świecie, w którym żyjemy, są podkreślone i przedstawione w tej kolekcji. Różne umysły, różne myśli, różne możliwości sprawiają, że robimy rzeczy inaczej, a rezultatem jest całkowicie osobista interpretacja tego, czym jest, badanie bezruchu.