Gabriela Romańska: z dbałości o planetę

Gabriela Romańska to nowa polska marka biżuterii, która łączy modę, ekologię i technologię. Jako świadoma i nowoczesna firma dbająca o środowisko, do swojej produkcji używa w 90% plastiku pochodzącego z recyklingu butelek PET, a wykorzystuje do tego technologię druku 3D.

Jest to bardzo ekologiczny sposób, ponieważ drukarki 3D wykorzystują jedynie energię elektryczną, nie zużywając przy tym wody i nie powodując emisji CO2, co jest jednym z największych problemów przemysłu modowego. Sposób ten pozwala pozbyć się kolejnego kłopotu, jakim jest nadprodukcja – wszystkie produkty drukowane są na bieżąco, a pliki przechowywane w chmurze.

Rownież opakowania są ekologiczne. Wyłącznie papierowe.

„Branża modowa jest jedną z najbardziej szkodliwych dla środowiska naturalnego, dlatego Naszym obowiązkiem jest stworzenie świadomej marki, która nie przykładając się do produkcji nowych surowców, zainicjuje proces oczyszczania planety poprzez wykorzystanie materiałów z recyklingu”.

Maria Samsonowska-Tokaj, współzałożycielka firmy oraz specjalista ds. ekologii

Pod koniec lutego możemy spodziewać się nowej kolekcji Wiosna 2021, która będzie wytworzona z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu butelek PET.