Wernisaż „Sztuka jest kobietą …”

Wyjątkowa wystawa z kobietą w roli głównej...

Wernisaż wystawy „Sztuka jest kobietą…”, to wydarzenie bezprecedensowe. Galeria La Vie Skin to miejsce w samym sercu Warszawy przy Placu Trzech Krzyży 3. Zgromadzone zostały w niej prace malarskie oraz fotografie czterech wyjątkowych artystów. Magdaleny Kapeli, Andrzeja Fogtta, Szymona Chwalisza oraz Tomasza Krupy.

Motywem spajającym jest kobieta, kobieta jako inspiracja, energia życia, kobieta jako matka, kobieta jako miłość i kobieta jako przyroda. Kobieta jako przyroda ukazana jest w pracach Andrzeja Fogtta. Rzeka Brda, która pojawia się w pracach artysty często, jest jego muzą bezosobową, piękną, zmienną i płynącą własnym nurtem.

Kobiecość ukazują prace Magdaleny Kapeli, gdzie na czarnych aplach, złotą wstęgą farby, maluje ona zarys postaci kobiety, ukazując jej delikatność i charakter zmysłowości kobiecej.

Prace Szymona Chwalisza, to kobieta ukazana jako jeden z elementów dzieła. Przekaz prac Szymona nie jest słodki i delikatny. Prace są mocne i działają potężnie na wyobraźnie, opowiadając historię, poruszając ważne społecznie kwestie.

Fotografie Tomasza Krupy, kobiecość ukazywana na jego fotografiach, to zatrzymanie w filmowych wręcz kadrach momentów, gdy aktorka, modelka, wyzwala swoją kobiecą energię eksponując siłę, seksapil, smutek, nostalgię. Wydobywanie emocji z osoby fotografowanej znak rozpoznawczy artysty.

Przy okazji wernisażu pomagamy Iwonie Glazer. Podczas wernisażu oraz wystawy wspieramy Panią Iwonę Glazer która choruje na kifoskoliozę piersiowo-lędźwiową dużego stopnia. Na jej operację potrzeba 5 mln zł. Wyprodukowaliśmy płyty CD z utworami znanych artystów polskiej sceny. Będą dostępne w naszej galerii w postaci cegiełki.

Producentem całego wernisażu oraz płyty charytatywnej, a także reżyserem wernisażu na zlecenie Galerii La Vie Skin Gallery jest Tomasz Krupa. Wernisaż wystawy „Sztuka jest kobietą….” w galerii La Vie Skin Gallery, odbędzie się 19 lutego. Wystawa potrwa do 15 marca.