Zimmermann Resort 2022


Wspomnienia wakacji w Australii, czas prostych przyjemności i czystego szczęścia, zainspirowały uczucie ubierania się na zabawę i przygodę dla kolekcji Zimmermann’s Resort 2022. Zestawy współgrają ze sobą, a fasony w połączeniu z płaskimi butami i rozpiętymi koszulami są iście frywolne.

Szydełkowane czapki z rafii, torebki ze słomy i elementy rozdzielające mają odświeżającą i ziemistą teksturę. Wśród charakterystycznych dla marki tkanin, znajdziemy kilka mieszanek jedwabiu, lnu i bawełny. Tak bardzo preferowanych na lato. Znajdziemy też sylwetki ze zwężanymi taliami i misternie zdobione sukienki.

„W nadchodzącym sezonie chciałam stworzyć kolekcję, która będzie miała prawdziwe poczucie radości i ucieczki. Look, który zawierał wszystkie te uczucia i wspomnienia wspaniałych wakacji – oczekiwanie, podekscytowanie, zabawę i śmiech. Mieliśmy okazję pracować z piękną sztuką Jamesa Northfielda, który stworzył jedne z najbardziej kultowych australijskich plakatów podróżniczych z lat 30., 40. i 50. Uwielbiam użycie koloru i romantyczną nostalgię obrazów. Staraliśmy się stworzyć kolekcję, która jest lekka i zabawna. Myśl o wakacjach i dobrych czasach, na które można się spodziewać, pojawiły się na myśl – nie mogę się doczekać!”

Nicky Zimmerman, Dyrektor Kreatywna

Poczucie humoru dyrektor kreatywnej jest widoczne w zabawnym wkomponowaniu dzieł sztuki Jamesa Northfielda, którego urocze wizerunki Australii pojawiały się w kampaniach plakatów turystycznych popularnych w latach pięćdziesiątych. Grafiki znajdziemy między innymi na jedwabnych szalikach czy dużej torbie z plakatem małego miasteczka surfingowego czy na niestandardowych guzikach z nadrukami.

Powiew lata unosi się w kolekcji, w ruchu pełnych spódnic, sprężystych dołów i obszernych bluzek. Ręcznie malowane kwiatowe nadruki przywodzą na myśl spokój. Kobiece akcenty marki Zimmermann są widoczne w gorsetach z fiszbinami, falujących kokardkach, specjalnie tkanej koronce i rzeźbionych obcasach na koturnie z perłowej muszli. Finałowa suknia w ombre, przywołuje na myśl zachód i wschód słońca podczas kolejnego upalnego dnia.