Nawilżanie powietrza „ogniem”

Poza zaawansowaniem technologicznym produkty szwajcarskiej marki Stadler Form od zawsze wyróżniały się wyszukanym designem. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego przedstawiciela marki – ultradźwiękowego nawilżacza powietrza Ben. Obok swojej głównej funkcji urządzenie może rozprowadzać nutę zapachową z olejków eterycznych oraz emitować efekt płomieni. 

Ben jest nawilżaczem ultradźwiękowym, który może pracować w pomieszczeniach o powierzchni do 25 m². Technologia, w której pracuje opiera się na emitowaniu fal dźwiękowych o niskiej częstotliwości. Rozbijają one cząsteczki wody, które w postaci chłodnej mgiełki wydostają się z urządzenia. Pozwala to na szybkie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu. Ponadto niska temperatura powstałej dzięki ultradźwiękom mgiełki sprawia, że Ben doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, również w pokoju dziecka. 

Użyta  w nawilżaczu Stadler Form Ben technologia pozwala też na zastosowanie olejków eterycznych, aby powietrze było nawilżone, a pomieszczenie wypełniała ulubiona nuta zapachowa domowników. Rozwiązanie to można wykorzystać również w zakresie aromaterapii. W samej ofercie marki Stadler Form znajdują olejki w pięciu autorskich kompozycjach zapachowych – RelaxRefreshReviveRecharge i Relief.

Elementem wyróżniającym urządzenia marki Stadler Form jest podejście do ich designu. Firma współpracuje z uznanymi, szwajcarskimi projektantami. Korzystając z najwyższej jakości materiałów, zamykają zaawansowane technologie w formie, która wzbogaca wnętrza. Autor projektu modelu Stadler Form Ben – Fabian Zimmerli – puścił wodze fantazji, aby wykorzystać specyfikę technologii ultradźwiękowej w warstwie wizualnej urządzenia. Wydostająca się z nawilżacza chłodna mgiełka podświetlana jest diodami LED w kolorze bursztynowym, aby imitowała efekt płomienia w kominku. Tak powstała technologia Amber Light. Ilość wydostającej się z nawilżacza mgiełki można regulować, co pozwala zarządzać ilością „płomieni”, ale przede wszystkim efektywnością pracy nawilżacza. W razie potrzeby, np. w nocy, Amber Light można wyłączyć, aby zapewnić sobie spokojny sen w odpowiednio nawilżonym powietrzu.

Stadler Form Ben to wielofunkcyjne urządzenie, które zapewni odpowiednią wilgotność powietrza oraz zadba o właściwy nastrój w jesienne i zimowe dni – zarówno w zakresie aromatów, jak i w warstwie wizualnej.