fot. materiały prasowe

H&M ogłasza kolejną współpracę! Premiera już 9 listopada

Rabanne i H&M flirtuje z fantazją, tańczy przez dekady i marzy o przyszłości. Łącząc beztroską żywiołowość lat 70., optymistyczny futuryzm Rabanne i odrobinę romantyzmu w stylu retro, najnowsza współpraca wyraża nowoczesną wizję przystępnego bogactwa, radości i pewności siebie.

Rabanne wprowadziło na scenę mody prowokacyjny, nieoczekiwany styl od chwili założenia go przez Paco Rabanne w 1966 roku. Julien Dossena, obecny dyrektor kreatywny domu, nadal podtrzymuje reputację marki kwestionującej status quo. Z rzemieślniczą precyzją i dynamicznym podejściem Dossena na nowo stworzono DNA marki Rabanne dla nowego pokolenia, jednocześnie czerpiąc inspirację ze swojej obrazoburczej przeszłości. Dzięki współpracy z Rabanne, H&M otwiera markę na nowe doświadczenie, czyniąc ją bardziej dostępną, bez uszczerbku dla jakości i kreatywności.

Fani Rabanne zastaną w kolekcji mnóstwo charakterystycznego dla domu metalicznego bogactwa, ale kolekcja podąża także w zupełnie nowych kierunkach. Jest to m. in. sięgająca do podłogi wielowarstwowa suknia z szyfonu ozdobiona kryształkami, wyrazista popelina zapinana na guziki z detalami z haftu angielskiego i dużymi plisowanymi rękawami, bogata żakardowa sukienka z wycięciami w bogate kwiatowe wzory, wełniana odzież wierzchnia o strukturalnej strukturze, z wdziękiem drapowana dzianina z dżersejem i mnóstwo lamparta – naprawdę coś, co każdy może założyć na imprezę.

Kolekcja obejmuje także ekskluzywną kolekcję H&M Home, dostępną na wybranych rynkach, która stanowi elegancką, a jednocześnie zabawną wersję wyluzowanego luksusu znanego z projektów Rabanne. To pierwszy raz, kiedy Rabanne projektuje dla domu i stanowi najbogatszą ofertę wnętrz, jaką kiedykolwiek wprowadzono w ramach współpracy projektantów H&M. W kolekcji znajdują się meble, błyszcząca zasłona w kształcie dysku, kątowe wazony, karty i kości do gry, butelka wody i wiele więcej – a wszystko to, dzięki charakterystycznemu połyskowi Rabanne.

Rabanne H&M błyszczy pełnym potencjałem – błyskotki odbijają światło przy każdym kroku, lustrzane krążki delikatnie brzęczą o siebie, delikatna kolczuga sunie po ciele jak metaliczny jedwab. Każdy ubiór to doświadczenie, eksploracja materiałów, faktur i ruchu – stworzony, aby tańczyć, śmiać się i żyć.

Rabanne H&M będzie dostępny na całym świecie w wybranych sklepach oraz na hm.com od 9 listopada 2023 roku.