fot. materiały prasowe

Karin Ann: „Favorite Star” – powrót w folkowym stylu

Karin Ann, słowacka piosenkarka, głos Pokolenia Z od początku kariery lubi eksperymentować i zaskakiwać. Młoda artystka tym razem powraca z nowym singlem w stylu folkowej ballady. Video do piosenki będące kontynuacją wydanego we wrześniu singla, „a stranger with my face” wyreżyserował ponownie amerykański teamTUSK.

Utwór wyprodukowany i współtworzony w Londynie przez Karin Ann wraz z Sachą Skarbkiem, opowiada o tym, jak każda relacja społeczna (czy to przyjaźń, czy związek romantyczny) pozostawia swój ślad, swoje piętno, które dostrzegamy wówczas, gdy poznajemy kogoś nowego. 

Śladem, który często na mnie zostaje, jest czyjaś trauma. Jestem naprawiaczką i zawsze staram się „naprawiać” ludzi, biorąc na siebie ich problemy. Chodzi też o to, że czasami ludzie zachowują się inaczej w zależności od tego, z kim są – z rodziną, przyjaciółmi, a potem znowu inną osobowością, gdy są z tobą sami. Kiedy zdecydowaliśmy się zrobić dwuczęściowe wideo dla 'a stranger with my face’ i 'favorite star’, i kiedy zdecydowaliśmy się zrobić z tego historię szpiegowską, od razu powiedziałam, że musimy ją osadzić w Hollywood lat 50. To właśnie moje pierwsze skojarzenie — historia szpiegowska. I tak finalnie stworzyliśmy historię queer, zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z tamtych czasów.

Karin Ann, piosenkarka

Utworowi towarzyszy teledysk, będący druga część krótkometrażowego filmu — queerowego romansu szpiegowskiego z udziałem Karin Ann u boku brytyjsko-amerykańskiego sportowca i aktora Gusa Kenworthy’ego oraz amerykańskiej aktorki Ashley Moore. Film, wyreżyserowany przez amerykański duet TUSK (Camila Cabello, Alessia Cara, Tate McRae), jest kontynuacją części pierwszej, która była teledyskiem do poprzedniego singla Karin Ann „a stranger with my face”.

Nakręcona w czeskiej Pradze i osadzona w Hollywood lat 50. historia opowiada o młodej sekretarce (Karin Ann) pracującej w hollywoodzkim studiu filmowym, której zadaniem jest odkrycie prawdy o skandalizujących romansach gwiazdy filmowej (Moore) z różnymi mężczyznami. Podczas szpiegowania sekretarka odkrywa, że wszystkie te romanse są przykrywką dla jej prawdziwej tożsamości seksualnej, która w tamtych czasach była tematem tabu. W trakcie filmu wydaje się, że sekretarkę i aktorkę rzeczywiście może łączyć coś więcej. W części drugiej, do której ścieżkę dźwiękową tworzy nowy singiel „ulubiona gwiazda”, Karin jest rozdarta między miłością do aktorki a pracą. Zamiast tego, gdy ich związek rozkwita, decydują się na wspólny skandal.