fot. materiały prasowe

Mariusz Przybylski Jesień-Zima 2023/2024

29 listopada w Hali ATM odbył się pokaz Mariusza Przybylskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów, którego wyróżnia nowatorskie podejście do mody, najlepszej jakości krawiectwo i dbałość o detale. Szlachetne materiały, ciekawa forma i precyzja godna najwyższej sztuki, w pełni zasłużyły na uznanie branży modowej i niesłabnącą sympatię celebrytów. Najnowsza kolekcja Wild Gender to swoisty manifest projektanta seksualności i zacieraniu granic pomiędzy modą męską a damską. Oryginalnie, awangardowo i odważnie.

W najnowszej kolekcji Mariusz Przybylski, jak zwykle postawił na męskie sylwetki – garnitury, płaszcze, kamizelki, szerokie spodnie i szorty, które wyróżniają się ciekawą konstrukcją i laserowymi cięciami, odsłaniającymi ciało. Obok czerni pojawił się również róż, gołębi błękit, pomarańcz i biel, a uwagę zwróciły m.in. cekiny i korale w męskich elementach garderoby.

W swoich kolekcjach od samego początku staram się zacierać wszelkie granice, ale robię to w głęboki i przemyślany sposób. Projektując męskie sylwetki czerpię z damskiej szafy i odwrotnie. Pożyczam materiał, fakturę, detal i robię to od 18 lat. A co najważniejsze cały czas sprawia mi to frajdę. Cięcie marynarki w nietuzinkowy sposób i mierzenie się materią garnituru jest dla mnie solą tej kolekcji.

Mariusz Przybylski, projektant

Print panterki na przezroczystej tkaninie obecny zarówno w męskiej, jak i damskiej kolekcji to créme de la créme kolekcji Wild Gender. Projektant sięga po najszlachetniejsze materiały, w tym m.in. wełnę, jedwab, szyfon, aksamit i muślin, podkreślając synergię tkaniny z ciałem. Cekiny, pióra, obszycia ze sztucznego futra, ręczne hafty i kamienie w połączeniu z klasycznym wzornictwem to wizytówka odważnego projektanta i doskonałego krawca.

Na pokazie pojawiło się dużo znanych gwiazd, w tym m.in. Katarzyna Figura, Natalia Kukulska z Michałem Dąbrówką, Monika Olejnik, Maria Dębska, Helena Englert, Agnieszka Sienkiewicz, Natalia Nykiel, Piotr Stramowski, Marcin Bosak, Ralph Kamiński, Ignacy Liss.