fot. materiały prasowe

COS otwiera nowy salon w Westfield Arkadia: Minimalistyczna elegancja i zrównoważony design

Moda w Warszawie wzbogaciła się o nowy, znaczący punkt na mapie – COS, marka słynąca z minimalistycznego designu i najwyższej jakości, otworzyła swój nowy salon w centrum handlowym Westfield Arkadia. To wydarzenie zasługuje na uwagę wszystkich miłośników mody, którzy cenią sobie subtelną elegancję i nowoczesne podejście do stylu.

Salon COS w Westfield Arkadia to przestrzeń zaprojektowana z myślą o komforcie klientów i estetycznej przyjemności zakupów. Sklep, zajmujący powierzchnię 492 m², został zaprojektowany we współpracy twórców marki ze specjalistami ds. aranżacji wnętrz i zrównoważonego rozwoju. Wnętrze sklepu odzwierciedla charakter marki – jest proste, ale wyrafinowane, z dominującymi neutralnymi kolorami i czystymi liniami. W aranżacji zastosowano kolory, faktury i materiały zgodne z zasadami projektowania cyrkularnego.

W nowym salonie znajdziemy szafy i witryny wykonane z samoodnawialnego bambusa, jednej z najszybciej rosnących roślin na świecie, a także regały z recyklingowanych materiałów firmy Smile Plastics. Płytki podłogowe zostały wykonane w 90% z surowców pochodzących z recyklingu. Do stworzenia wełnianych dywanów Kasthall wykorzystano nadmiar przędzy produkcyjnej, a technika ręcznego tkania pozwoliła na ograniczenie ilości odpadów w procesie ich powstawania. Stoły z papier-mâché i sklejki zostały wykonane ręcznie przez firmę Paper Factor.

Wnętrze sklepu harmonijnie łączy elementy vintage z nowoczesnym wyposażeniem. W głównej części wypoczynkowej znajdują się fotele Alky marki Giancarlo Piretti oraz sofa Eave firmy Audo, które cechują się ergonomicznym designem i organicznymi, prostymi liniami. Ręcznie tapicerowane leżanki i siedziska od NOR11 zestawiono z ciemnym drewnem i nowoczesnymi meblami w przymierzalniach. Całość dopełniają kinkiety i lampy stołowe Bon Bon w cukierkowych kolorach, autorstwa Helle Mardahl, zapewniając ciepłe i przytulne oświetlenie w całym sklepie.

Nowy salon wraz z otwarciem prezentuje kolekcje odzieży męskiej i damskiej na sezon Wiosna – Lato 2024. COS to marka, która łączy klasyczne formy z nowoczesnymi detalami, co sprawia, że ich ubrania są ponadczasowe, a jednocześnie zgodne z aktualnymi trendami. Kolekcje zawierają szeroką gamę ubrań, od codziennych, casualowych stylizacji, po bardziej formalne i eleganckie propozycje.

Otwarcie nowego salonu COS to świetna okazja, by na własne oczy przekonać się, co sprawia, że ta marka jest tak wyjątkowa. Ich podejście do mody to coś więcej niż tylko ubrania – to filozofia życia, w której liczy się jakość, prostota i funkcjonalność.

COS słynie z użycia wysokiej jakości materiałów i dbałości o każdy detal. Ich projekty są tworzone z myślą o trwałości, co w dobie fast fashion jest odświeżającą alternatywą. Dla tych, którzy chcą inwestować w garderobę, która przetrwa więcej niż jeden sezon, COS jest idealnym wyborem.

COS to nie tylko piękne ubrania, ale również odpowiedzialność za środowisko. Marka angażuje się w zrównoważony rozwój, wykorzystując materiały pochodzące z recyklingu i stosując procesy produkcyjne minimalizujące wpływ na środowisko. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej takie podejście jest nie tylko pożądane, ale wręcz konieczne.

Lokalizacja nowego salonu w Westfield Arkadia nie jest przypadkowa. To jedno z największych i najpopularniejszych centrów handlowych w Polsce, które przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Warto zwrócić uwagę, że Arkadia stale się rozwija, przyciągając coraz więcej prestiżowych marek. Otwarcie COS wpisuje się w ten trend, podnosząc prestiż centrum i oferując odwiedzającym jeszcze większy wybór modowych perełek.