PURO Kraków Kazimierz

SponsorowaneMateriał powstał we współpracy z Puro Hotels

PURO Kraków Kazimierz to kolejny na mapie obiekt polskiej sieci hotelowej PURO Hotels, która w swoich projektach stawia na lokalność i dobry design. Po poznańskim i pierwszym krakowskim obiekcie nabraliśmy ochoty na więcej. Zagościliśmy więc w świeżo otwartym hotelu, który znajduje się w jednym z najpiękniejszych rejonów Krakowa – magicznym Kazimierzu.

PURO Kraków Kazimierz położony mieści się przy ulicy Halickiej 14a. Z naszego odczucia dosyć niefortunnie położony jest przy nasypie kolorowym, frontem odsunięty od głównej ulicy. Nie stanowi to jednak problemu z dotarciem do niego. Na wejściu przywita nas oryginalna recepcja oraz lobby gdzie możemy spędzać czas wolny.

Otwarta przestrzeń to synonim gościnności sieci PURO Hotels. Duże lobby jest urządzone w taki sposób żeby można w nim było spotkać się, pracować czy po prostu odpocząć. Połączony jest on z MAK Bread&Coffee – pierwszą piekarnią w konceptach PURO Hotels. My polecamy drożdżówki i poranne espresso! W części wspólnej, wychodząc na patio i spoglądając w górę, zachwyci gości instalacja świetlna złożona z kilkudziesięciu lamp. Dla nas i dla wielu instagramowiczów jest ona hitem!

W nowym hotelu, właściciele odeszli od możliwości samodzielnego meldunku za pomocą znanych m. in. z poznańskiego hotelu kiosków. W Gdańsku testowany jest system mobilnego check in – znajdują się tam specjalne urządzenia, które dzięki aplikacji Porter&Sail mają możliwość meldunku, i tylko odebrania kluczy przez gościa. Obsługa w PURO Kraków Kazimierz jest bardzo pomocna i życzliwa.

Pomimo tego, że byliśmy tam jednymi z pierwszych gośćmi od otwarcia, załatwienie meldunku i formalności przebiegło bez żadnych problemów. Sprawą do której można się przyczepić, to brak zaproponowania przez obsługę oferty zwiedzania pobliskich atrakcji turystycznych, a jak na hotel 4-gwiazdkowy można już tego wymagać.

Szeroka oferta hotelowa

W hotelu PURO Kraków Kazimierz znajdziemy cztery rodzaje pokoi. Classic, deluxe, tzw. suite oraz apartamenty executive, które znajdują się na najwyższym piętrze. To z nich możemy podziwiać panoramę Krakowa. Największą popularnością cieszą się pokoje rodzaju classic.

Mają około 20 m2 i znajdziemy w nich wszystko co potrzebujemy – sejf, lodówka, biurko, klimatyzacja, 43-calowy LED smart TV, darmowe połączenia krajowe i międzynarodowe, codziennie świeża woda mineralna i najważniejszą rzecz jaką jest łóżko marki Hilding. Odwiedziliśmy wiele hoteli, ale to właśnie tej marki są najwygodniejsze. Gwarantujemy, że po nocy w PURO Kraków Kazimierz wstaniecie wypoczęci i zrelaksowani.

Nieco większe są pokoje typu deluxe. Te przestronne wnętrza o powierzchni od 24m2 do 29m2 cieszą oko większą liczbą designerskich dodatków i mebli takich jak pikowany szezlong czy niepowtarzalne grafiki. Nie mogło też zabraknąć znanego z sieci PURO Hotels tabletu do sterowania oświetleniem, klimatyzacją czy zamawiania posiłków ze znajdującej się na dole restauracji hotelowej Halicka Eatery&Bar gdzie serwują świetne ravioli z ricottą i czosnkiem niedźwiedzim. Polecamy spróbować – nawet nie będąc gościem PURO Kraków Kazimierz zajrzyjcie do restauracji.

Apartamenty zajmują ostatnie piętro hotelu i są największymi oferowanymi przestrzeniami przez hotel. Większość z nich ma powierzchnię ponad 50 m2. My trafiliśmy na ten, który dzieli się na strefę prywatną i sypialną. W części dziennej znajduje się m. in. wygodna sofa czy olbrzymi stół dla całej rodziny. Wnętrze jest urządzone w typowo skandynawskim designie.

Nam najbardziej spodobała się łazienka z podwójną umywalką wykonaną z tak modnego teraz lastryko. Zadbano także o jakość powietrza i w każdej z łazienek umieszczono małą sansewierię. W każdym pokoju dostępne są kosmetyki marki Azzaro. W pokojach o podwyższonym standardzie będą czekać na Was dodatkowe odżywki i szampony. Bardzo dobrym przykładem dbania o szczegóły jest dopasowanie m. in. szczotkowanego metalu z jakich są wykonane baterie łazienkowe bądź uchwyty na płyny.

Prisma SPA – przyjemność dla ducha i ciała

We wnętrzach hotelu znajduje się też Prisma SPA. To nowy koncept w PURO Hotels. Pierwsze zostało oddane do użytku w nowej części PURO Gdańsk. Teraz także można z niego skorzystać w PURO Kraków Kazimierz. Prisma SPA oferuje odprężającą ucztę dla ducha i ciała. Jest sposobem na znalezienie równowagi w dzisiejszym świecie. Co ciekawe dla każdego z gości – bez dodatkowych opłat – oferowane jest pilates oraz dostęp do sauny. Dla gości hotelu organizowane są również bezpłatne cykliczne treningi z trenerem.

Hotel dla fanów designu

PURO Kraków Kazimierz to świetny przykład połączenia funkcjonalności i designu. Znajdziemy tutaj dużo odniesień do lokalizacji i otoczenia w którym znajduje się hotel. Za to właśnie najbardziej cenimy sobie sieć PURO Hotels.


PURO KRAKÓW KAZIMIERZ

Halicka 14a
31-036 Kraków

Przykładowe ceny:

  • Pokój standardowy dla dwóch osób – od 319 złotych za noc,
  • Pokój typu Suite – od 559 zł za noc,
  • Masaż w Prisma SPA – od 149 zł za godzinę.