Maciej Zień Wiosna/Lato 2019

Pokaz najnowszej kolekcji Maćka Zienia odbył się w industrialnej przestrzeni Mińska 65. To chyba jeden z ulubionych obiektów producentów pokazów i projektantów. Ale nie o tym tutaj mowa. Skupmy się na najnowszych propozycjach Zienia na wiosnę i lato przyszłego roku. Kolekcja zatytułowana „The Beatles” jeszcze przed jej prezentacją mocno podgrzewała atmosferę i aurę wyczekiwania. Sam fakt wysyłania zaproszeń w postaci płyt winylowych był wystarczającym akcentem.

Pokaz rozpoczął się od futerkowego płaszcza z rozcięciem. Mocne otwarcie. Na chudziutkiej modelce, która ledwo dawała radę iść i bynajmniej nie z tremy, a za sprawą obcasów. Tutaj ukłon w stronę projektantów z firmy Baldowski dla których to projektant zaprojektował specjalną kolekcję obuwia, a która swoją premierę miała również na październikowym wybiegu.

Kolekcja Maćka Zienia to chęć połączenia kobiecości i męskości. Wszystko przy muzyce zespołu The Beatles. Gdyby przyjrzeć się całości można zauważyć, że projektant zgrabnie przeszedł przez całą paletę barw zaczynając od delikatnego, pastelowego zielonego, a na czarnych koronkach kończąc. Bardzo trafne zagranie.

Na wybiegu tym razem nie zabrakło przyjaciółek projektanta – Anety Kręglickiej i Kasi Kowalskiej. Obie ubrane totalnie inaczej. Kręglicka w długiej, kobiecej i koronkowej sukni, a Kasia Kowalska w bardzo odważnej przeźroczystej i krótkiej sukienkę. Pomimo tego, że jako piosenkarka jest przyzwyczajona do występowania na scenie było widać wielką tremę w jej oczach.