Affair Jesień-Zima 2019/2020

Założycielki marki Affair, to dwie kobiety, Aleksandra i Marta. Aleksandra Dubińska jest projektantką marki, Marta Kudła zajmuje się jej zarządzaniem. Aleksandra, tworzy swoje ubrania z myślą o prawdziwych potrzebach kobiet – estetycznych walorach, wygodzie, jakości i uniwersalności o możliwości wielu zestawień.

Inspirację do stworzenia kolekcji jesień-zima 2019/20 stały się lata 80. Została ona zaprojektowana tak, by można było dowolnie łączyć jej poszczególne elementy, mając jednocześnie pewność, że będą one do siebie pasować. Marynarka otulająca zwiewną sukienkę mini stworzy interesującą stylizację zarówno w połączeniu z męskimi spodniami jak i białą,satynową koszulą.

W kolekcji obok zwiewnych, kobiecych sukienek i podkreślających sylwetkę spódnic, znajdują się zapożyczone z męskiej garderoby marynarki, topy z szerokimi ramionami orazoversizowe kurtki. Alternatywą dla sukienek jest czarny, lateksowy płaszcz – oryginalna propozycja dla odważniejszych kobiet. 

Projektantka wybiera delikatne satyny dla oversizowych koszul, przewiewną wiskozę na sukienki na co dzieńorazdelikatne bawełny na kurtki i koszulew męskim stylu. Z drukowanych w kwiatowe wzory tkanin tworzy sukienki, topy i spódnice.

Aleksandra nie boi się również łączyć materiałów pozornie do siebie niepasujących. Delikatne wiskozy i jedwabie zderza z trzymającym formę lateksem. W przypadku palety barw stosuje kolory, które można nosić przez cały rok: czerń, biel, zgaszoną czerwień i lila. Kwiatowe wzory, koniczyny, to autorski projekt marki.

Affair dumnie wplata w swoje projekty polskie pierwiastki: nadruki przedstawiają rodzime kwiaty, a w najnowszej kolekcji można dostrzec wpływy mody polskiej lat 80. Co więcej, wszystkie ubrania produkowane są w Polsce.

Twarzą kolekcji jesień-zima 2019/20 została Kasia Knioła, a za obiektywem stanęła Iza Grzybowska. O make-up i stylizację włosów zadbała Gosia Sulima.