Högl Jesień-Zima 2019/2020

Pracując nad kolekcją na sezon jesień/zima 2019, projektanci Högl stworzyli fuzję inspiracji prostą linią, ekspresji Art Nouveau oraz innowacyjnych materiałów. Nowe modele obuwia łączą w sobienowoczesność, jakość i klasyczną kobiecość. Idealnie oddają to, co najważniejsze w tradycyjnym austriackim rzemiośle.

Högl rozpoczyna nowy sezon z połyskiem. Miękka skóra lakierowana to nowość w ofercie Högl. Pojawia się nie tylko na klasycznym, eleganckim obuwiu, ale również na tym codziennym i sportowym. Dodatkowo, mokasynom i botkom seksapilu dodają duże klamry i zwężane noski.

Mocno lakierowana skóra nie jest jedyną nowością w kolekcji Högl. Pojawiają się również nowe fasony i kolory botków za kostkę. Obcas o formie słupka oraz dekoracyjna klamra to elementy inspirowane Art Nouveau. Z kolei obcas o trapezowym kształcie jest ekstrawagancki i przywołuje na myśl modę lat 70. Połączenie tych dwóch inspiracji to kolory: odcienie brązu, bursztyn, złoto i czerń będą idealne na jesień.

W linii obuwia sportowego znajdziemy nowy model sneakera łączący w sobie wygodę, kobiecość i najświeższe trendy. Również on został wykonany ze skóry lakierowanej, która nadaje futurystycznego charakteru i przykuwa uwagę.

Jedną z najciekawszych linii w całej kolekcji jest ta bezpośrednio inspirowana sztuką Gustava Klimta, jednego z najsłynniejszych austriackich artystów. Projektanci Högl umieścili na butach wzór złotych motywów roślinnych charakterystycznych dla epoki Art Nouveau. Sprawiają one, że obuwie Högl są nie tylko przykładem świetnej jakości, ale także prawdziwymi dziełami sztuki.