Lady Gaga x Valentino

Dziesięć albumów, Oscar, dwa Złote Globy, Bafta i 11 nagród Grammy. Prowokująca, oburzająca i zaangażowana Lady Gaga jest globalną ikoną znaną zarówno ze swojego „dziwnego” stylu, jak i wszechstronności jako performerki.

Przez lata Gaga była postrzegana jako swoista ikona mody. Dokonywała odważnych modowych decyzji – od kontrowersyjnej mięsnej sukienki Franc Fernandez z 2010 roku, przez dziewięć stylizacji, które nosiła na tegorocznej imprezie MTV Video Music Awards. To również właśnie tam była ubrana m. in w suknie od. Valentino.

Relacje gwiazdy z marką zaczęły się od zapierającej dech w piersiach różowej sukienki obszytej piórami, którą miała na sobie na premierę filmu Narodziny gwiazdy w 2018 roku w Wenecji oraz balowej sukni w stylu Kopciuszka, którą przeszła na czerwonym dywanie Złotych Globów w tym samym roku. Gaga jest teraz także twarzą najnowszych perfum Valentino – Voce Viva.

Zapach jest drzewno-kwiatowy, który od pierwszego wrażenia bergamotki, mandarynki i imbiru stopniowo przechodzi w bardziej subtelny, kobiecy zapach. Przód butelki jest fasetowany znakiem Valentino, zainspirowanym bogactwem XVI-wiecznych rzymskich pałaców, a złota nakrętka z nutą róży, znacząco różni się od klasycznej czerwieni Valentino.