Czy moda lubi politykę?

Joe Biden został właśnie oficjalnie zaprzysiężony na 46. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podczas uroczystej inauguracji nowy prezydent wezwał Amerykanów do zjednoczenia i wspólnej walki z wyzwaniami, które stoją przed Stanami Zjednoczonymi i całym światem.

Ceremonii na żywo przysłuchiwali się czołowi politycy, wojskowi oraz celebryci. Wśród zgromadzonych byli również poprzedni prezydenci, w tym m.in. Bill Clinton oraz Barack Obama. Hymn Stanów Zjednoczonych odśpiewała natomiast Lady Gaga, która przykuła uwagę swoją zjawiskową kreacją z broszką w wersji maxi. 

To dzieło domu mody Schiaparelli, znanego ze swoich ekstrawaganckich projektów biżuterii, o czym pisaliśmy niedawno. Lady Gaga pojawiła się na uroczystości w specjalnie zaprojektowanej przez Daniela Roseberry’ego kreacji haute couture. Artystka miała na sobie dopasowaną marynarkę z granatowego kaszmiru i spódnicę ze spranego czerwonego jedwabiu. Uwagę wszystkich przykuła wielka broszka w kształcie lecącej gołębicy trzymającej gałązkę oliwną, która jest symbolem pokoju.

„Jako Amerykanin mieszkający w Paryżu, ślę list miłosny do kraju, za którym tak bardzo tęsknię oraz do wykonawczyni, której artyzm tak długo podziwiam. Dom mody Schiaparelli jest zaszczycony mogąc ubierać kultową Lady Gagę w ten historyczny dzień. Boże błogosław Lady Gagę i Boże błogosław Amerykę.”

Daniel Roseberry, dyrektor kreatywny Schiaparelli

Podczas dzisiejszej inauguracji mogliśmy zobaczyć też zjawiskową Jennifer Lopez. Artystka wystąpiła w białym total looku Chanel. Piosenkarka wykonała „This Land is Your Land” i „America The Beautiful”. Po występie przemówiła do zgromadzonych po hiszpańsku.