Schnayderman’s Jesień-Zima 2021/2022

Marka Schnayderman’s rozpoczyna tegoroczny Kopenhaski Tydzień Mody. Choć pokazy w zeszłym sezonie udało się tu zrealizować w formie hybrydowej, znaczny wzrost zachorowań na COVID-19 zmusił organizatorów do nałożenia na wydarzenie jeszcze większych restrykcji.

Copenhagen Fashion Week, który odbywa się od 2 do 5 lutego jest nie tylko znany z minimalistycznego skandynawskiego stylu, ale przede wszystkim z nowych technologii czy postępowego podejścia do ekologii, co przeciera ścieżki całej branży.

W rozpoczynającej tydzień mody męskiej kolekcji na jesień-zimę 2021 Schnayderman’s odkrywa życie na peryferiach i znajduje inspirację w dreszczyku inności, szukając źródeł takich jak sztuka outsiderów i osobowości niekonformistyczne. 

Kolekcja to Schnayderman’s to eklektyczna mieszanka inspirowanych designem elementów garderoby w wysokiej jakości materiałach. To też szeroki asortyment odzieży wierzchniej, która hojnymi krojami i przesadnymi detalami, tworzy zestawy do noszenia jako nowoczesne garnitury.

„Inspirują nas ludzie, którzy wytyczają własną osobistą ścieżkę życia, ich intrygujące historie i sposób, w jaki podchodzą do tworzenia sztuki. Z ich indywidualnych poglądów na życie można się wiele nauczyć.”

Hampus Bernhoff, dyrektor kreatywny Schnayderman’s

Całość jest zainspirowana kultowym filmem Francisa Coppoli „The Outsiders”, wysokimi liniami Philippe’a Petita między Twin Towers w 1974 roku, Salvation Mountain w Kalifornii, a także artystami-outsiderami, takimi jak właśnie Howard Finster, ale nie tylko.