Azzaro Couture Jesień-Zima 2021/2022

Olivier Theyskens odnawia ducha Maison Azzaro i odsłania portret mężczyzny i kobiety poprzez lustra i… cekiny.

Wcielone w esencję wolności i zmysłowego blasku z czasów założenia domu mody, projekty Couture podkreślają trzeźwą, ale płynną linię, przerywaną błyskami kryształów. Sylwetka wymyka się ponadczasowości, grając subtelnością między prostotą, a wyrafinowaniem.

Blask cekinów rozrzuconych na ramionach męskiego garnituru, przywołuje na myśl krople pozostawione przez deszcz, podczas gdy gęsta sieć drobnych metalicznych łusek pokrywa strukturalny garnitur ze srebrną powłoką. Stanik długiej czarnej sukienki lśni falującym strumieniem ciemnych kryształów.

Wyczuwalne w dotyku materiały, takie jak aksamit z jedwabiu lub lureksu, nadają cielesny charakter drapowanym sukienkom lub luźnym garniturom. Dopasowane sukienki płaszczowe w motyw żakardu są wyhaftowane przeplatanymi ornamentami z platyny. Uwielbiane przez samego Lorisa Azzaro, cekiny są używane w błyszczących, obszernych kombinezonach, a także w asymetrycznych sukienkach z rozcięciem, które otaczają całe sylwetki.

Motyw trzech pierścieni – będący charakterystycznym „podpisem” projektanta – jest umieszczony na nagim plecach w długich sukienkach z obszernymi rękawami.

Flirtując między rzeczywistością, a oniryzmem kolekcja zaprojektowana przez Oliviera Theyskensa, stanowi odważną deklarację otwartej wizji kobiety i mężczyzny Azzaro.