Alphonse Maitrepierre Jesień-Zima 2021/2022

Wiosna opowiedziana zimą – to to co możemy zobaczyć w najnowszej kolekcji na jesień-zimę 2021/2022 francuskiego domu mody Maitrepierre. „Bloom” to definicja kwitnienia, to też zaproszenie do przemyślenia ciała poprzez wyobrażenie nowych linii, które przybierają delikatne, miękkie, zabawne i rzeźbiarskie kształty „dzieci kwiatów”.

Alphonse Maitrepierre, spędzając ostatni rok w dobie nieustających lockdownów, tak jak każdy z nas poczuł w obecnym kontekście potrzebę mówienia o kwitnieniu, impulsie życiowym, o sile życia, swoistym i uwielbianym w literaturze „elan vital” (franc. pęd życia).

Inspirując się artystkami z lat 50., których słuchał podczas kwarantanny, oraz wielością kwiatów, które widział przez okno, stworzył kolekcję „Bloom”. Rozdarty między ponurą rzeczywistością a wirtualnym życiem, które pozwala na ucieczkę z domu postanowił połączyć ideę kwitnienia z pewnego rodzaju dojrzałością. Dziwna mieszanka popołudni spędzonych na eksploracji archiwów artystów w domowych pieleszach oraz spacerowaniem na świeżym powietrzu, które tak bardzo dziś cenimy sprowokowała powstanie kolekcji.

„Bloom” to manifest. Ta kolekcja na jesień zimę wykorzystuje sztuczki Haute Couture w rozmiarach XXL, które kontrastują z surowymi materiałami z odzysku. I tak przeglądając kolekcję możemy zauważyć: polary z recyklingu, lniane prześcieradła i 100% koce z dziewiczej wełny, ale także silikon na bazie wodorostów opracowany przez laboratorium żeglarskie w Amsterdamie.

W tym sezonie Alphonse Maitrepierre zdecydował się też zaprezentować kolekcję okularów przeciwsłonecznych stworzoną we współpracy z Emmanuelle Khanh.