COS Wiosna-Lato 2021

Marka COS przedstawia najnowszą kolekcję, lato 2021. Luźno dopasowane sylwetki zaprojektowano z myślą o życiu w upalne dni: na plaży, w mieście i w domu. Pozwalają maksymalnie czerpać z ciepłej pogody, jednocześnie zachowują ponadczasową uniwersalność.

Nieustanne starania, by pozyskiwać bardziej zrównoważone materiały wysokiej jakości, w tym sezonie doprowadziły COS do włókien, których uprawa pozwala na mniejsze zużycie wody i pestycydów – lnu i konopi. Produkowane z nich tkaniny są trwałe, choć lekkie i zwiewne, podążające za ruchem. W kolekcji powszechnie wykorzystano także materiały pochodzące z recyklingu – takie jak nylon, zastosowany w strojach kąpielowych.

Priorytetowe poszukiwanie innowacji materiałowych widoczne jest zwłaszcza w gamie akcesoriów. Męskie sandały wykorzystują elastyczną funkcyjną piankę, częściowo wykonaną z algowej biomasy. Ich projekt został opracowany przez markę BloomTM, której procesy produkcji wspierają oczyszczanie i regenerację środowiska. COS współpracuje także z antwerpską marką Yuma Labs nad pierwszą neutralną płciowo kolekcją okularów przeciwsłonecznych.

Cztery modele w wersjach kolorystycznych dostępnych wyłącznie w COS, wykonane w 100% z surowców pochodzących z recyklingu, zostały starannie zaprojektowane z myślą o ponownym przetworzeniu, gdy czas ich noszenia dobiegnie końca.

Atmosferę damskiej kolekcji tworzy swobodne podejście do letniej garderoby, w tym koszulowe sukienki i stroje kąpielowe, które odnajdą się w codziennych strojach. Finezyjne bluzki i ażurowe wycięcia zbalansowano utylitarnymi akcentami. Opływowe fasony i minimalistyczne warstwowe stylizacje przywołują estetyczną prostotę lat 90.

Sercem kolekcji COS nieustannie jest rzemiosło: w tym sezonie odzwierciedlone w marszczeniach techniką smockingu i plecionkach. Ramą sezonu są rześkie odcienie bieli i głębokie ciemne tony, wśród których kryją się energiczne nuty wakacyjnych barw.

W kolekcji męskiej wciąż widoczny jest wpływ streetwearu: spodnie o szerokich nogawkach, szorty ze ściągaczem i lekkie, warstwowe stylizacje. Wyszukanymi elementami garderoby będą zestawy dopasowanych gór i dołów oraz projekty w marynarskie pasy. Paletę barw utrzymano w neutralnej gamie z naciskiem na granat i zieleń. Blade niebiesko-zielone odcienie i jasny beż tworzą wiele okazji do kolorystycznych połączeń.