Jak świadomie żyć w zgodzie z własnym ciałem?

Smartbandy i smartwatche zdobywają ręce Polaków szturmem. Stanowią nie tylko wygodne akcesorium usprawniające korzystanie ze smartfona, ale co równie istotne, pozwalają na monitorowanie danych na temat funkcjonowania organizmu i motywują do podjęcia zdrowych nawyków. Szeroką ofertę urządzeń z kategorii wearables w swojej ofercie posiada również polska marka Maxcom. 

Monitorowanie funkcji życiowych może być niezwykle prostą czynnością dla każdego z nas. Dzięki możliwościom urządzeń z kategorii wearables – akcesoriów, które pomagają obserwować aktywność i potrzeby organizmu – mamy okazję do odpowiedzialnego dbania o własne zdrowie. Smartwatche i smartbandy marki Maxcom oprócz dopracowanej estetyki wyróżniają się także dokładnym pomiarem danych na temat naszego organizmu. Urządzenia te stanowią źródło istotnej wiedzy nie tylko dla najaktywniejszych, ale również dla tych, którzy prowadzą spokojny tryb życia i w praktyczny sposób chcą poznać samego siebie i zadbać o dobre samopoczucie. 

Kiedy stale śledzimy takie dane jak poziom ciśnienia, saturacja krwi czy puls możemy z łatwością dopasować indywidualny tryb życia do potrzeb organizmu. Zapobiegamy nie tylko objawom chorób związanych z podstawowymi parametrami zdrowotnymi, ale również budujemy nawyki pozwalające na funkcjonowanie w pełni sił. Smartwatche i smartbandy wspomogą nas także w zapewnieniu odpowiedniej ilości snu i zmotywują do aktywnego spędzania czasu, dzięki trybom sportowym i alertom, np. w zakresie zbyt długiego przebywania w bezruchu.  

Co ciekawe model FW42 Gold od Maxcom posiada wyjątkową funkcję pozwalającą każdej kobiecie na świadomą pielęgnację zdrowia, dzięki monitorowaniu cyklu menstruacyjnego. W nadzorowaniu BMI pomoże z kolei model FW34 Silver, który zweryfikuje efektywność treningów, jak i nie pozwoli na przekroczenie norm w zakresie zdrowego odżywiania.

Smartwatch czy smartband jest niczym personalny trener, który podpowie jak żyć w zgodzie z własnym ciałem. Zaproponuje aktywność fizyczną, dbając o odpowiednie rozwijanie organizmu, powiadomi o zbyt długim czasie bez ruchu, czy przypomni o nawadnianiu w ciągu dnia. 

Niebagatelne znaczenie w przypadku urządzeń z kategorii weareables, również dla naszego zdrowia, ma sama komunikacja ze smartfonem. Tak zwana nomofobia jest schorzeniem związanym z obawą przed brakiem dostępu do telefonu komórkowego. Dzięki posiadaniu smartwatcha czy smartbandu wystarczy jednak szybki ruch ręki, aby ocenić czy konieczne jest sięganie do kieszeni. Dodatkowo możemy lepiej organizować swój czas, ponieważ im mniej czynności wykonujemy na telefonie, tym mniej wykonujemy na nim nieplanowanych czynności. 

Smartbandy i smartwatche marki Maxcom współpracują z aplikacjami na urządzenia mobilne.  Są one dostępne w języku polskim dla użytkowników systemów operacyjnych Android i iOS.