fot. materiały prasowe

MMC Studio Jesień-Zima 2021/2022

"Biała Fabryka"

To już drugi raz kiedy duet MMC czyli Ilona Majer i Rafał Michalak, zdecydowali zaprezentować swoją kolekcję online. Najnowsza kolekcja duetu MMC została podzielona na trzy części. 

Pokaz rozpoczyna się „białą” sekcją. To najbardziej kultowe kroje MMC. Znajdziemy tutaj topowe krótkie kurtki puchowe, płaszcze i bezrękawniki. Nowym casualowym akcentem są swetry oversize i kapelusze. Kolejną nowością są puchowe kurtki z kaszmiru, które dzięki specjalnej wełnie z membraną sprawia, że materiał nie przemaka i spełnia wszystkie walory sportowej, casualowej kurtki, odszytej ze 100% kaszmiru. Są również puchówki z naturalnej skóry w różnych oryginalnych kolorach.

Czarny segment pokazu to nawiązanie do miejsca w którym zostało zrealizowane video. Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Pomysł pokazania danych lat świetności tego miejsca, zainspirował projektantów do przedstawienia sylwetek tkaczek w krynolinowych sukniach rodem z IX wieku czy tafty żakardowej tkanej we wzór kwiatów oraz tafty rypsowej jedwabnej.

Trzecia część pokazu to najnowsze trendy w wydaniu MMC. Dużo tutaj mocnych kolorów i naturalnych skór. Nie zabrakło też autorskich nadruków. Inspirowanych m. in. pracami Michała Anioła. Jako, że duet znany jest ze swoich zrekonstruowanych i codziennych ubrań, starano się przedstawić „nową rzeczywistość” w taki sposób, żeby można było połączyć ubrania codzienne z ekskluzywnym sznytem.