Altuzarra Jesień-Zima 2021/2022


Dla Altuzarry jesień to cudowny i pełen wyzwań proces odrodzenia. Wyobrażając sobie kolekcję poprzez literaturę i opowiadanie historii, narracja sezonu ujawnia na przemian kobietę w domu
– pomiędzy stanami spoczynku i oczekiwania. Jak poczwarka, która staje się motylem, została uchwycona w połowie procesu transformacji. Gotowa do rozwinięcia skrzydeł, ale jeszcze nie do końca.

Kolekcja powraca do niektórych motywów Altuzarry i najbardziej intrygujących momentów. Joseph na nowo wyobraził archetypowe kształty poprzez kontrast. Falująca objętość w stylu couture została zmniejszona i dopasowana, podczas gdy tradycyjne krawiectwo zostało mocno poluzowane, aby stworzyć sylwetki, które żyją równie łatwo wewnątrz domu jak i na zewnątrz. Zacząć tu możemy od kopertowej skóry po efektowne, zawijane dzianiny. Kolekcja czerpie z idei pragmatycznego luksusu, aby każdy element był pożądany i można go było nosić niezależnie od warunków.

„Gdy rozpoczynałem pracę nad obecnym sezonem, intuicyjnie przyjrzałem się opowieści o tym jak poczwarka staje się motylem. Natknąłem się na wiele zdjęć skrzydeł motyli i zacząłem składać je tak ażeby uzyskać nadruk. Pokochałem pomysł przeniesienia tego na tkaninę i wreszcie na kreację. Dużo tutaj ciepłych kolorów, ale także nie bałem się odważnej eksplozji soczystych barw.”

Joseph Altuzarra, projektant

Podstawowym filarem marki były niegdyś garnitury, które pozostały silnym punktem na nadchodząca jesień. Zostały one mocno przerobione, aby przemawiać do bardziej zrelaksowanej kobiecości, ale jednak z nutą zmysłowości. Oversize’owa odzież wierzchnia drapuje się i otula dwustronnymi wełnianymi płaszczami, które emanują dopracowanym komfortem.

Projekty odzwierciedlają nowe sposoby interpretacji komfortu, doprowadzając go do skrajności. Widzimy tutaj mieszankę kaszmiru, merynosów i szenili. Ciasne plisowanie, zastosowane po raz pierwszy na nadrukach, ukazuje sylwetkę na poziomie krawiectwa couture.

Podczas gdy kolekcja zaczyna się od surowej czarnej skóry, warstwy rzucają się, aby odsłonić elektryzujący kolor, emblematyczny efekt przebudzenia przez cały sezon. Kultowe tie-dye i miękkie, nastrojowe kwiaty dopełniają emocjonalnej palety. Tak dokładnie jak dzieje się z kokonem poczwarki, która przeistacza się w pięknego motyla.