Mariusz Przybylski Jesień-Zima 2021/2022

Jeden z najzdolniejszych i najbardziej cenionych polskich projektantów mody. Jego pełne nonszalancji kreacje nosili między innymi Kayah, Katarzyna Figura czy… Bogusław Linda. Mariusz Przybylski prezentuje swoją najnowszą kolekcję „Outsider Liberation” w filmowym wydaniu.

Dbałość o detale, szlachetne tkaniny i rzeźbiarskie formy – obok kreacji Mariusza Przybylskiego nie sposób przejść obojętnie. Projektant w swoim modowym dorobku zachwyca poprzez wykorzystywanie wyszukanych skrajności, które podkreślają zarówno męskie, jak i kobiece atuty. Od początku modowej kariery konsekwentnie realizuje wizję swojej marki opartej na nowatorskim wzornictwie i modernistycznej formie z rockowym sznytem.Pokazy kreatora zaskakują zazwyczaj nieoczywistą scenerią.

„Outsider Liberation” to bardzo osobista kolekcja, tak naprawdę opowiedziałem w niej trochę więcej o sobie, o tym kim jestem. A jest we mnie dużo sensualnych inklinacji, które łączą się z delikatną i nieco romantyczną stroną. Moja moda opiera się na skrajnościach, staram się splatać we wspólną wizjonerską całość dwa kompletnie różne światy.”

Mariusz Przybylski, projektant

Projektant prezentował już kolekcje w studiu Koncertowym Polskiego Radia czy na dziedzińcu Pałacu Kultury i Nauki. Pokaz najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego „Outsider Liberation” został zrealizowany w industrialnej przestrzeni Portu w Gdyni, bez publiczności ze względu na sytuację pandemiczną.

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo – niestandardowa, stalowo-betonowa przestrzeń dopełniła odważną estetykę kolekcji. Po raz kolejny designer przekonuje do oryginalnych printów i kontrastów kolorystycznych, które łączy z klasycznymi nieco rzeźbiarskimi formami.

Filmowa relacja z pokazu jest dostępna na stronie canalplus.com