Samsøe Samsøe Wiosna-Lato 2022

„Chasing the Sun” to nazwa kolekcji na wiosnę-lato 2022 duńskiej marki Samsøe Samsøe. Kolekcja pozwala nam zmienić optykę naszego postrzegania świata i prezentuje optymistyczny widok na świat zagłębiając się w poczuciu niekończących się podróży i przygód. ​​To marzenia i nadzieje na jaśniejsze nadchodzące dni postpandemicznej rzeczywistości. 

Kolekcja przenosi nas w czasie, w którym stykamy się z przekrojem mody minionych dekad, czyli lat 70-tych, 80-tych, a także 90-tych. Kombinacje retro wzorów i form przeplatają się z współczesnymi nadrukami, nostalgicznymi wzorami i unowocześnionymi żakardami budząc w odbiorcach poczucie podróżowania w czasie.

Kolekcja jest dla mnie fantazją nt. eksplorowania, podróży i wolności. Wolności, za którą wszyscy tęskniliśmy przez ostatni rok i podróżami, które będziemy mogli odbyć ponownie już niedługo. Nowe relacje, które zdobędziemy i pogoń za nowościami, za którymi wszyscy tęskniliśmy! Naprawdę chciałam przekazać poczucie pozytywności i tęsknotę za latem, a dzięki kolorom i sylwetkom tej kolekcji wierzę, że to osiągnęliśmy.”

Gitte Wetter, Intermediate Head of Design w Samsøe Samsøe

W tym sezonie modę męską nabiera figlarności lat 70., przedstawionej zarówno w nadrukach, jak i kolorystyce. Spodnie mają szerokie nogawki, a kołnierzyki koszulek są lekko wydłużone. Żakardy i haftowane koszule dodają miękkości, podobnie jak grube, dzianinowe, rozpinane swetry o luźnym kroju. Wyblakłe od słońca kolory dodają kolekcji marzycielski i podróżniczy charakter. Aby zrównoważyć koszule z krótkim rękawem ze świeżej bawełny, lyocellu i konopi, Samsøe proponuje nienagannie skrojone garnitury z wełny i strukturalnego twillu, oba z inspiracją do klasycznych fasonów z lat 80-tych.

Patrząc na damskie elementy kolekcji możemy zobaczyć tu wyjątkowe i silne kobiety w ruchu. Poczucie młodości i optymizm to pojęcia, które opisują te projekty. Wprowadzono nową paletę kolorów; turkus, zieleń limonki i jasne fuksje. Kolory te kontrastują z odcieniami brązów, brudnego beżu i zakurzonych błękitów. Podróżując pomiędzy minionymi dekadami zespół kreatywny Samsøe proponuje szydełkowane sukienki z lat 70-tych, seksowne marynarki z ustrukturyzowanymi ramionami z lat 80-tych oraz skórzane spódnice w brązowych odcieniach z lat 90-tych.

Nie zabrakło też informacji nt. realizacji celów środowiskowych marki. W przypadku tej kolekcji Samsøe Samsøe osiągnął poziom 80,81% bardziej odpowiedzialnie pozyskiwanych materiałów. To kolejny krok do osiągnięcia ich celu na 2024 r., jakim jest osiągnięcie 100% odpowiedzialnych materiałów we wszystkich kolekcjach.