Andrew GN Wiosna-Lato 2022

Film „Boom!” z udziałem Elizabeth Taylor i Richarda Burtona, to obraz, który projektant oglądał niezliczoną ilość razy. Nie tyle ze względu na fabułę, ile na estetykę i spektakularne stroje Liz Taylor, które posłużyły mu jako pierwsza inspiracja do kolekcji na sezon wiosna-lato 2022.

Obraz ten został nakręcony na Sardynii, w prawie całkowicie białym domu otoczonym morzem, z niesamowitym wystrojem łączącym włoski barok i nowoczesność z połowy wieku.Kolekcja wiosna-lato 2022 również wychwala niesamowite i niezastąpione piękno koralowców. Korale należą do ulubionych motywów projektanta i często powracają w jego projektach.

Po obejrzeniu filmów dokumentalnych o niszczeniu raf koralowych i ogromnych wysiłkach na rzecz ich ratowania, projektant chciał, poprzez pryzmat mody, uświadomić, jak ważne są koralowce dla przetrwania oceanów i naszej planety.

Według niego koralowce to drzewa mórz, ożywiające cały podwodny ekosystem. Powinniśmy je pielęgnować, chronić i ratować, tak jak pielęgnujemy nasze lasy. Kolekcja Andrew GN jest prezentowana we współpracy z Fundacją Wielkiej Rafy Koralowej, która wykonuje fantastyczną pracę.