Zimmermann Wiosna-Lato 2022

Sezon wiosna-lato 2022 odkrywa wiele aspektów tancerza. Kolekcja to pas de deux binarnych koncepcji – siła i kruchość, ruch i struktura, ciemność i lekkość, samodyscyplina i twórcza intuicja. Balet jest motywem przewodnim inspirujących body i szerokich szyfonowych spódnic noszonych z zawiniętymi kaszmirowymi topami czy szpilkami z wstążkami przy kostkach. Zebrane w talii minispódniczki w nadruki graffiti, kombinezony cargo i srebrne spodnie dresowe, zapewniają swobodę tancerek po służbie lub pomiędzy próbami.

W przeciwieństwie do tego, istnieje wpływ czarnego krawata, który podnosi wygląd do poczucia okazji. Wszystko z koszulami od smokingu i szytymi na miarę smokingami z paskami w talii, które nadają ostrości unoszącym się sukniom i zwiniętym tiulom.

Niezwykle misterna technika haftu łącząca poszczególne kawałki wygiętej koronki i wycięte laserowo kawałki, tworzą wrażenie pióra, przywołujące magię baletu „Jezioro Łabędzie”. Pióra są również odlewane w kolorze różowego złota i występują w akcesoriach, takich jak chokery i torebki kopertówki.

„W tym sezonie badaliśmy idee siły i kruchości. Pomyśleliśmy o tańcu – docenieniu siły i atletyki, pełnego gracji ruchu i płynności tancerza na scenie. Była to także okazja do spojrzenia na przyrodę, całe jej piękno i odporność. Te wpływy ukształtowały sposób, w jaki podeszliśmy do każdego elementu kolekcji. Staraliśmy się stworzyć poczucie równowagi w każdym spojrzeniu.”

Nicky Zimmermann, dyrektor kreatywna

Miłość Zimmermann do detali, takich jak misterne gorsety, jest niesamowicie kobieca. Emanuje siłą i precyzją. Linie sylwetki podkreślone są przesadnymi falbankami, a sportowe staniki celebrują atletyczną budowę ciała tancerza.

Tekstura dodaje hipnotyzujące szczegóły, które sprawiają, że każdy element jest wyjątkowy. Od laserowo wyciętych i zaprojektowanych płatków, zebranych tiulowych gorsetów do perforowanych warstw falbany i pereł.

Druk cyfrowy jest zawsze ważnym elementem procesu twórczego Zimmermann i ten sezon nie jest wyjątkiem. Pracując w studio z fotografem Pierre’em Toussaintem i kwiaciarką Saskią Havekes, Zimmermann sfotografowała powstałe obrazy kilku kompozycji kwiatowych, aby wyobrazić sobie nowe podejście do kwiatów z głębią i hiperrealnością. Płynny nadruk farby spływa po jedwabnej organzie, uzupełniając sezonową paletę melodyjnych ostryg, wanilii i zakurzonych odcieni czekolady, podczas gdy poetyckie słowa autorki Sophie Lee wyrażają nastrój sezonu w nadruku graffiti.

Kolekcja przechodzi przez miękkie, proste i eleganckie sylwetki do przesadnego dramatyzmu z falami tkaniny zakotwiczonej w mocnych butach. Kolekcja przywołuje emocjonalne crescendo poruszającego spektaklu.