Vault by Vans & Cali Dewitt

W grudniu ubiegłego roku Vault by Vans zaprosił do współpracy utalentowanego artystę Caliego Dewitta, aby stworzyć kolekcję butów i odzieży zawierającą jego oryginalne dzieła sztuki. Artysta wizualny z Los Angeles bada różnorodne problemy kulturowe, wykorzystując modę i sztukę, aby przekazać swoje poglądy i rozpocząć dialog na ważne tematy. Siedmioelementowa kolekcja kwestionuje niepewność świata za sprawą prowokujących do myślenia fotorealistycznych grafik I cytatów, które zapowiadają rozpaczliwą przyszłość.

Dorobek artystyczny Dewitta obejmuje kilka dekad i różne media, w tym ziny, druki, zdjęcia, teledyski i ubrania, często łącząc prowokacyjne obrazy zaczerpnięte z najgłębszych zakamarków Internetu z grami słownymi wyjętymi z nagłówków, spamu, reklam i potocznych sformułowań. Artysta od trzeciego roku życia dorastał w dolinie San Fernando i ma liczne wspomnienia z jazdy na desce oraz kupowania nowych modeli Vans w lokalnym sklepie Topanga Canyon pod koniec lat 70-tych.

Zapytany o jego kreatywne podejście, Dewitt zauważył, że jego proces tworzenia obuwia i odzieży nie różni się od podejścia do ulotek, płótna czy książki. Dewitt wyobrażał sobie kultowe sylwetki marki jako puste strony. W swojej debiutanckiej kolekcji Vault by Vans, Dewitt głównie inspirował się „nieznośną, obsesyjną na punkcie ego ludzkością” i chciał uchwycić „niekończącą się spiralę głupoty, pogrzebanie prywatności i tajemnicy, która nadchodzi.”

Linia obuwia Vault by Vans obejmuje pięć modeli z których każdy przedstawia powtarzający się wzór ziemi i trumien na cholewce wykonanej z wysokiej jakości bawełnianego płótna. Każdy z modeli butów zawiera przeciwstawne słowa wyhaftowane wokół cholewki i pięty każdego buta, aby zwiększyć poczucie niepewności. Wzór Earth & Coffin został zainspirowany ludźmi posiadającymi władzę na świecie, którzy cenią bogactwo i władzę ponad ludzkość i naturę.

Jeśli nie zostanie zatrzymana [władza ludzi, którzy cenią bogactwo – przyp. red.], chciwość niektórych będzie końcem wszystkiego.

Cali Dewitt, autor kolekcji

Kolekcję uzupełnia trzyelementowa linia odzieży, w tym pulower Vault by Vans, bluzka z krótkim rękawem i spodnie dresowe z wyhaftowanym napisem „Global Warning” oraz grafiką trumny.

Kolekcja Vault by Vans x Cali Dewitt jest dostępna u wybranych sprzedawców Vault by Vans od 23 grudnia 2021 roku. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie kupić kolekcję, odwiedź The Drop List – kalendarz marki Vans z najbardziej ekskluzywnymi produktami.