Vicher Pre-Fall 2022

„Checkmate” to najnowsza kolekcja duetu Vicher. Przed nami szachownica, a więc gra dalej trwa; duet Vicher zachęca do tej fascynującej zabawy w modę oraz zmian. Grajmy zatem! Stawiajmy mocne kroki po szachownicy mody, niech nigdy się nie kończy to kreatywne szaleństwo. Szach-mat! Zaskoczenie. Po raz kolejny kolekcja Vicher stanowi wyraz autoafirmacji, niezależności i indywidualności projektantek, Inez i Katarzyny – tym zarażają swoje odbiorczynie, inspirują je. Bo Vicher to także styl życia.

Gorący romans z formą i kolorem jest już na stałe wpisany w projektowe DNA duetu Vicher. Poza tym kontrasty – tego nie boją się projektantki Vicher – Inez i Katarzyna – wręcz to kochają, lubią przekraczać granice, by osiągnąć piorunujący efekt. 

Kolekcja jest utrzymana w nurcie pop-artowskiego optymizmu. Mocny kolor (magenta, amarant i róż) konkuruje z monochromatycznym mariażem czerni i bieli, nawiązującej do pop-artowego wzoru.

Kolekcja pre-fall 2022 z jednej strony jest ekscentryczna, hedonistyczna, a z drugiej – liryczna i romantyczna. Romby, kwadraty, pasy, kokardy, marszczenia, plisy, falbany, chusty i wszechobecny over size. Mięsistość tkanin, takich jak: jedwabna tafta, dżins czy aksamit kontra transparentność i delikatność jedwabiu. Kontrastowy dobór tkanin to próba przenikania się dwóch światów – męskiego i żeńskiego, w sposób wyrafinowany zacierania granic, odkrywania nowych lądów. Siła i delikatność; świat wewnętrzny i zewnętrzny. Szach-mat! 

„Checkmate” inspirowana jest estetyką lat 80. i 90. – czasów totalnej emancypacji, kiedy to kobiety wreszcie mogły osiągać sukcesy i podpisywać je własnym nazwiskiem. W kolekcji znajdziemy sporo asymetrii, nieobcej projektantkom Vicher, awangardowe formy marynarek, spodni czy koszul, swobodnie dryfujących między sensualnością i ostrym cięciem. W najnowszej kolekcji pre-fall 2022 duetu Vicher nie mogło zabraknąć także misternych, ręcznie robionych swetrów (do których Inez i Katarzyna przyzwyczaiły już odbiorczynie ich talentu) oraz bikini. Jedną z głównych ról w kolekcji grają kultowe już sukienki duetu – zamaszyste, z przeskalowanymi, poetyckimi rękawami.

Mocnym elementem kolekcji są ręcznie wycinane, układane i szyte projekty, takie jak kurtka w biało-czarne romby, charakterystyczne dla duetu Vicher mocne ramiona czy duże kokardy, które stanowią nie tylko wiązania, ale przełożone zostały na formy sukienek, czy rękawów.

Projekty kolekcji „Checkmate” są inspirowane największymi trendami minionej popkultury: poduszki w ramionach, bufiaste rękawy, szerokie nogawki, długość midi, pop-artowe printy, robione na szydełku nakrycia głowy z artowskim zacięciem. Wszystko w odświeżonym wydaniu z „vichrowym twistem”. Dla Inez i Katarzyny niemożliwe staje się możliwe, przekraczają granice, łamią bariery i inspirują do tego inne kobiety. Koniec z odwiecznym patriarchatem – czas na imperium kobiecości! Ręcznie malowane ilustracje, przesiąknięte hedonistycznym i artystycznym klimatem Studia 54, zdobią sukienki i jedwabne chusty. A zadziorne hasło w formie mięsistego haftu, symbolizujące przepych i dobrą zabawę nowojorskiego klubu, zdobi dresowe bluzy. „Cherry, Cherry, Vicher”, motyw ust i wiśni zdobiący bluzy i t-shirty jest manifestem silnej kobiety, hedonistki, która z życia czyni sztukę. Szach-mat!