Ambush Jesień-Zima 2022/2023

Ambush to dom mody zbudowany na „napięciu” między żywymi doświadczeniami projektantki Yoon Ahn, a jej nieziemskimi punktami odniesienia. W tym sezonie przeciwstawne energie świata fizycznego i wyobrażonego są widoczne we wszystkich aspektach kolekcji. Yoon kontynuuje definiowanie Ambush i jej retro/przyszłego/romantycznego wszechświata.

Kiedy Yoon tworzy nowe kolekcje, myśli o czymś wręcz przeciwnym – o ludziach, którzy noszą jej ubrania oraz o ich potrzebach. „Cyfrowy wszechświat” musi być zakorzeniony w rzeczywistości, aby był wiarygodny, nawet jeśli budujesz statek do podróży po niebie – tutaj symbolizowany jest on przez ogromną kulę na środku wybiegu.

Kolekcja instynktownie podchodzi do strojów z poprzednich sezonów, zaczynając od wydłużonej sylwetki, którą projektantka uczyniła swoim znakiem rozpoznawczym. Modelki stoją wyprostowane w butach na platformie i puszystych czapkach w dużych rozmiarach. Mocna odzież wierzchnia kontrastuje z obcisłymi, lekko rozszerzanymi spodniami dla kobiet i nadmiernie długą prostą nogawką dla mężczyzn. Zniekształcenie nadaje ich sylwetce surrealistycznego aspektu – nieco obcego. Gdy jednak wylądują ze swojej kuli, stopy modeli uderzają w wybieg z białego proszku kwarcowego.

Odzież wierzchnia w tym sezonie doszła do nowych ekstremów. Ta skórzana ma twarde krawędzie, od przyciętych kurtek motocyklowych po blezery w kolorze czarnym i bordowym, z owczanymi wypustkami z rękawów i kołnierzy, które nadają akcentowi lat 70. W całej kolekcji krótka kurtka ze skóry i owczej skóry z dekoltem w kształcie serca i szerokimi klapami na ramionach, przywodzi na myśl motocyklowe dziewczyny. Podczas gdy w większości stylizacji shearling służy jako akcent, pojawia się tutaj również jako ogromny płaszcz w kolorze brązowym. Kombinezon z żółtej skóry nawiązuje do klasycznych tropów anime, a drukowane płaszcze i czapki wprowadzają bardziej ekscentryczny element.

Paleta barw jest w stonowanych odcieniach – turkusowym, brązowym i czarnym, lekko pudrowy. Pod tymi graficznymi kształtami dominuje bardziej miękka estetyka. W przypadku mężczyzn zauważymy wyściełane skórzane kamizelki w kolorze granatowym lub czarnym oraz dopasowane topy bez rękawów stanowią kontrapunkt dla mocnego krawiectwa. Obcisłe topy i body z wycięciem w kształcie serca podkreślają wydłużoną sylwetkę. Wszystko obok sukienek, które odwołują się do kształtów bielizny w kolorze czarnym i metalicznym.

Biżuteria Ambush jest w tym sezonie kosmiczna i pozaplanetarna. Bransoletki ze srebra i mosiądzu przywodzą na myśl płynne pierścienie wokół planety, podczas gdy pierścionki i kolczyki falują i skręcają się jak czarne dziury.

Początki marki w biżuterii są odzwierciedlone w pozostałej części kolekcji, z kolczugą debiutującą na sukienkach i torebkach, łańcuchem „A” występującym zarówno na butach, jak i torebkach oraz metalowej torbie w kształcie serca. Litera „A” z nazwy marki tworzy metalową płytkę z boku torebki, a duża torba z owczej skóry podkreśla nietypowe proporcje.

Graficzne i wysokie obuwie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet stanowi podwaliny kolekcji. W przypadku kobiet buty są na platformie, w tym model Mary Janes z trzema paskami. Znajdziemy też buty ze skórzanym owinięciem kostki, zapinane do kolan z czarnej i bordowej skóry. W przypadku mężczyzn są kalosze, buty motocyklowe i mokasyny z traktorową podeszwą. Podkreślają całą sylwetkę, ale jednocześnie dodają jej subtelnego charakteru.