fot. materiały prasowe

Ann Demeulemeester Jesień-Zima 2022/2023

Ann Demeulemeester prezentuje swoją trzecią kolekcję pod nowym, kreatywnym kierunkiem. Kolekcje na jesień-zimę 2021/2022 oraz wiosnę lato 2022, zaprezentowały mocny archetypowy wizerunek, aby uczcić powrót do genezy marki. Podkreślenie wspólnego przyciągania mężczyzn i kobiet z subtelnością i nonszalancją. Kolekcje przedstawiały tożsamość, postawę i płynność ruchów, wyznaczając punkt zwrotny i nową erę rozwoju i ewolucji domu mody projektantki uwielbiającej czerń – Ann Demeulemeester.

Kolekcja na sezon jesień-zima 2022/2023 kontynuuje ścieżkę odkrywania istoty marki, ponownie przyglądając się jej dziedzictwu, aby podkreślić elegancję, wygodę i wyrafinowanie. Z naciskiem na opływowe profile, wydłużone sylwetki z głębokimi rozcięciami są połączone z luksusowymi materiałami, takimi jak lśniące laminowane szorty, miękkie kaszmirowe wełny i ręcznie haftowane prążki.

Klasyczny, trzyczęściowy garnitur jest rozkładany na części męskiej i damskiej, podczas gdy przedstawia luźne, proste i dopasowane formy, kurtki kopertowe z paskiem, płaszcze typu caban, kurtki bez kołnierzyka z dopasowanymi kamizelkami i wiszące odpinane kołnierze. Ubrania ze szczotkowanej wełny i skóry o długości X ukazują eleganckie postacie, które wychodzą na światło dzienne i rozciągają się w atmosferze wyjątkowego miejsca, jakim jest „dom”.