Adidas x Gucci

Zaprojektowana przez dyrektora kreatywnego Alessandro Michele kolekcja Gucci dla Addidiasa to łącząca ikoniczne emblematy tego włoskiego domu mody z kultowymi paskami sportowej marki ogólnoświatowej. Co ciekawe kolekcja nawiązuje również do „haute couture w stylu streetwear”.

Aby zaprezentować tę kolekcję Alessandro Michele wyobraził sobie serię obrazów inspirowanych archiwalnymi katalogami domu mody Gucci, w których postacie prezentują się na jaskrawym tle.

Dzięki dziedzictwu obu marek zakodowanym w trzech liniach, fiksacja na paskach pojawia się na gotowych do noszenia elementach, które nawiązują do sylwetek sportowych. Spodnie dresowe mają na jednej nogawce białe trzy paski adidas, a na drugiej czerwono-zieloną znaną z garderoby domo mody Gucci. Energetyczne nadruki przedstawiają, w jaki sposób motywy, takie jak adidas Trefoil i monogram GG, odnajdują synergię, wzmacniając dwie wartości marek.

Tradycyjne elementy, takie jak skórzane obcasy, zamszowe mokasyny i jedwabne szale, również wchodzą na terytorium hybrydyzacji obu marek. Podobnie estetyka retro staje się wewnętrznie współczesna, ponieważ głosi, że nie ma żadnych zasad, jeśli chodzi o ubieranie się.

W kolekcji znajdziemy dużo odzieży sportowej w stylu retro w różnych eko-materiałach takich jak przetworzony poliester, bawełna z odzysku i wysoko gatunkowa wiskoza. Od koszul po spodnie, wiele elementów to gra kontrastów między legendarnymi białymi „Three Stripes” adidasa, a czerwono-zielonym „Web of Gucci”.

Dres, kluczowy motyw w kolekcji, został przeprojektowany na wiele sposobów. Z szortami i spodniami jogger dla kobiet lub rozkloszowanymi spodniami i koszulą do gry w kręgle dla mężczyzn. Inspirowane tenisem koszulki polo, swetry, spódnice i dzianinowe sukienki wprowadzają bardziej elegancki vibe do kolekcji. Kolorowe i energetyczne nadruki są widoczne w szerokiej gamie. Bawełniane T-shirty z grafiką mają logo adidas podkreślone napisem „Gucci”.

Dziedzictwo domu mody Gucci znajdziemy również w akcesoriach. Znajdziemy tutaj inspirację z linii House’s Beloved, crossbody i torby Gucci Horsebit z 1955. Zdefiniowane przez inspirację jeździectwem zostały ponownie zaprojektowane z wzorem z Adidas. Kolekcja obejmuje małe i duże torby marynarskie, a także torby fotograficzne ozdobione logo Adidas i napisem „Gucci” pisanym od tyłu. Torby są oferowane w czerwonej, żółtej i czarnej skórze, a także w tkaninie Gucci Supreme i kolorowych nadrukach retro z kolekcji ready-to-wear Adidas.

Kolekcja butów przedstawia własne podejście Gucci do słynnych sneakersów adidas i modelu Gazelle zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Nowa interpretacja emblematycznych mokasynów Horsebit House, ze skóry lub zamszu, została zaprezentowana z czerwono-zieloną kratą, zaakcentowaną przez „trzy paski” Adidasa. Skórzane i płócienne chodaki GG są również oznaczone napisem adidas Trefoil i „Gucci”, a klapki z tkaniny frotte prezentują emblemat adidas Originals z monogramem domu mody.

Dodatkowo w kolekcji wprowadzono dwa różne przedmioty, w tym wybór toreb golfowych ze skóry lub monogram GG z logo adidas x Gucci, a także kolorowe parasole z charakterystyczną paletą i wzorami kolekcji.

Premiera kolekcji odbędzie się 7 czerwca w wybranych sklepach Gucci oraz dedykowanych Pop-Up Store. Ubrania i akcesoria będą tez dostępne online na Gucci.com, a także w aplikacji Adidas.